دیجیتال

تعمیر ال سی دی تلویزیون

تعمیر ال سی دی تلویزیون lcd یکی از خدماتی است که افراد برای اینکه از هزینه های هنگفت خرید تلویزیون رهایی یابند، انجام می دهند. اما سوال اینجاست که ال سی دی شکسته قابل تعمیر است؟

تغمیر ال سی دی  شکسته تلویزیون اگر توسط تعمیرکار ماهر همراه با ابزار درجه یک صورت بگیرد ، حتما قابل تعمیر است. تعمیر ال سی دی تلویزیون از خدمات تخصصی ارائه شده در تعمیربان است که به پشتوانه ی مهارت و تخصص خودشان کارها  در بالاترین سطح کیفیت انجام می شود. با وجود تجهیزات و متخصصان زیادی که در مرکز تعمیراتی تعمیربان حضور دارد می توان انواع خدمات تعمیر، ترمیم و تعویض قطعات انواع پنل تلویزیون را انجام داد. در این بین مهندسان و کارشناسان متخصص تعمیربان قادر به رفع و حل تمامی مشکلات و نواقص ایجاد شده در این دستگاه بوده و تخصصی ترین سرویس های مورد نیاز را به متقاضیان ارائه می دهند.

قابل ذکر است فردی که نیاز  به تعمیر ال سی دی تلویزیون دارد با یک تماس می تواند سرویس های مورد نیاز جهت بهسازی عملکرد دستگاه را با استفاده از سرویس در محل تعمیربان دریافت نماید. در صورت استفاده از این سرویس، کارشناسان نمایندگی تعمیر تلویزیون ، خود در محل حضور یافته و اقدامات نیاز برای تعمیر را به روی دستگاه پیاده می کنند.

تعمیرات ال سی دی(LCD) تلویزیون در محل

از جمله خدمات ارائه شده توسط تعمیربان، امکان اعزام کارشناسان تعمیر به محل می‌باشد؛ البته با ارائه لیستی از بهترین تعمیرکاران در نزدیک ترین محل زندگی شما در این سرویس دیگر نیازی به حمل و جابجایی دستگاه نیست و تمامی  خدمات  ال سی دی تلویزیون در محل انجام می‌پذیرد. تعمیرکاران فرستاده شده برای سرویس تلویزیون در محل، گروهی از مجرب‌ترین کارشناسان تعمیر هستند که به خاطر دارا بودن مجموعه‌ای از پیشرفته‌ترین ابزارآلات تعمیر قادر به عیب‌یابیِ کارشناسی و تخصصی تلویزیون ال ای دی LED و ال سی دی LCD و تعمیر آن هستند.

بنابراین در صورتی که تلویزیون شما به هر دلیل دچار افت عملکرد و خرابی شد اما امکان جابجایی و انتقال آن را ندارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات سرویس در محل است.

ال ای دی تعمیرات

اهمیت تعمیر صفحه تلویزیون

تعمیر صفحه تلویزیون های جدید و قدیمی حساس ترین خدمات تعمیر تلویزیون است. از آنجایی که صفحه نمایش تمام فعالیت دستگاه را به کاربر نشان می‌دهد، خرابی آن با از دست دادن امکانات اصلی تلویزیون برابری می‌کند.

با ورود نسل جدید تلویزیون‌ به بازار نیاز به تعمیر ال سی دی تلویزیون ، تعویض ال سی دی ضربه خورده و تعمیر ال سی دی آسیب دیده در اثر آبخوردگی و دیگر موارد شکل گرفته است.

بروز مشکلاتی مثل شکستگی، آب خوردگی و آسیب دیدگی مثل کشیدن دستمال ضخیم به روی صفحه نمایش و ایجاد خط به روی آن وابسته به نوع تلویزیون و اندازه آسیب با تعمیر صفحه نمایش تلویزیون قابل رفع می باشد.

علائم خرابی ال سی دی تلویزیون

 

 

  • خیس شدن پنل ال سی دی تلویزیون

هنگام خیس شدن پنل تلویزیون باید بلافاصله دستگاه را خاموش و از روشن کردن دوباره دستگاه خودداری کنید.  در صورتی که تلویزیون در حین خیس شدن خاموش است ان ‌را به همان حال رها کنید و به هیچ عنوان روشن نکنید؛ زیرا پنل های ال سی دی به شدت در برابر رطوبت آسیب پذیر هستند.

  • روشن شدن با تاخیر تلویزیون

بروز این اختلال به دلیل وجود مشکلاتی در برد تغذیه است. اکثر قریب به اتفاق تعمیرات این بخش، رضایت‌بخش و منجر به بازگشت تلویزیون به وضعیت اولیه می شوند.

  • کم‌نور شدن ال سی دی تلویزیون

به وجود آمدن این اشکال مربوط به بک‌لایت و یا برد اینورتر دستگاه است. برای انجام تعمیرات در این بخش حضور کارشناسان تعمیرات تلویزیون ال سی دی ضروری می باشد.

  • پرش تصویر ال سی دی تلویزیون

پرش تصویر و جابجایی‌های ناگهانی آن روی مانیتور به خاطر بروز اختلالاتی است که در پنل صورت گرفته است که در اینصورت پنل باید تعویض شود.

  • روشن شدن مکرر تلویزیون

بروز این اشکال ممکن است مربوط به بخش بُرد پاور یا بُرد مین تلویزیون ال سی دی  باشد که امکان تعمیر هر دو آن‌ها  وجود دارد. مشکلات این دو بخش با تعویض قطعات نیمه‌هادی نیم‌سوز شده رفع می شود.

  • وجود لکه‌های سیاه به روی تصویر ال سی دی

این مشکل مربوط به بک ‌لایت دستگاه است. جهت اطمینان باید دستگاه توسط کارشناسان تعمیرات تلویزیون ال سی دی بررسی شود.

  • خاموشی تلویزیون lcd

این مشکل در دستگاه مربوط به برد پاور تلویزیون و خرابی آی‌سی‌های سازنده ولتاژ برد پاور است. برای تعمیر این بخش باید قطعات فرسوده‌ای که باعث خرابی شده اند را تعویض نمود. خرابی دستگاه های دیگر مثل ریسور، باعث سوختگی برد مین می گردد که در این صورت باید دستگاه های  دیگر برای جلوگیری از خرابی مجدد تست شوند.

شکستن ال سی دی تلویزیون

آسیب ال سی دی تلویزیون (مانیتور) به خاطر برخورد با یک شی تیز یکی از زیانبارترین اتفاقاتی است که می تواند برای شما رخ دهد. تنها راه حل موجود در این مورد، تعویض مانیتور با یک مانیتور جدید و اورجینال است. همینطور وجود خطوط روی صفحه ال سی دی به خاطر مشکلاتی است که در بخش پنل به وجود آمده است. به منظور حصول اطمینان از این وضعیت، بررسی‌های بیشتر توسط کارشناسان تعمیرات تلویزیون ال سی دی ضروری است. در صورتی که خرابی پنل تأیید شود، با جایگزین اورجینال تعویض خواهد گشت.

هزینه تعمیر تلویزیون ال سی دی

هزینه تعمیر تلویزیون ال سی دی بر اساس مدل و اندازه تلویزیون متغیر است. در ارتباط با تعمیر ال سی دی تلویزیون باید گفت که مدل و اندازه تلویزیون در تعمیر پنل و استفاده از بک لایت نقش مهمی دارد؛ زیرا در ساختار استاندارد صفحه نمایش تلویزیون، شاسی اصلی تلویزیون، بک لایت و صفحات داخلی پنل در قالب یک پکیج ساخته و ارائه می گردد. ال سی دی تلویزیون بزرگترین و گرانقیمت‌ترین قطعه یک تلویزیون حساب می‌شود و معمولا 60 تا 80 درصد ارزش یک تلویزیون را شامل می گردد.

در اکثر مواقع تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون امکان‌پذیر نیست. در این شرایط معمولاً با تعویض ال سی دی شکسته می‌توان دوباره از تماشای تلویزیون بهره برد. معمولاً به خاطر هزینه بالای تعویض، افراد خریدن یک تلویزیون جدید را انتخاب می‌کنند. هرگونه ضربه یا تمیزکردن نادرست تلویزیون به پنل آسیب می زند. به دلیل تعیین قیمت دقیق تعویض یا تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون، نیاز است تا مدل و اندازه تلویزیون مشخص گردد. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

هزینه تعمیر ال سی دی تلویزیون سامسونگ

از موارد مهم در تعمیر تلویزیون سامسونگ هزینه تعمیر ال سی دی است. با توجه به ایرادها و قطعات مصرفی هزینه تعمیر متغییر است و برای همین تعیین قیمت بعد از مراجعه تکنسین تعمیرات به محل مورد نظر شما و بعد از عیب یابی به شما اعلام می گردد. در اکثر موارد هزینه تعمیرات، هنگام تماس با اولیه مشتری اعلام می گردد.

نوع قطعه مصرفی در هزینه تعمیر ال سی دی تلویزیون سامسونگ مهم است. قیمت قطعات با توجه به کیفیت و کشور سازنده متغییر می باشد. با توجه به انتخاب قطعه هزینه سرویس و خدمات مشخص می گردد.

هزینه تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون ال جی

از موارد مهم در تعمیر تلویزیون ال جی هزینه تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون است. با توجه به ایرادات و قطعات مصرفی هزینه تعمیر متغیر است؛  به همین دلیل  تعیین قیمت بعد از مراجعه تکنسین تعمیرات به محل مورد نظر و بعد از عیب یابی به شما اعلام می گردد.

نوع قطعه مصرفی در هزینه تعمیر ال سی دی ال جی تاثیر گذار است. قیمت قطعات با توجه به کیفیت و کشور سازنده متغیر می باشد. با توجه به انتخاب قطعه، هزینه سرویس و خدمات مشخص می گردد. همچنین اجرت تعمیر و سرویس تلویزیون با توجه به نرخ اتحادیه تعمیرکاران صوتی و تصویری مشخص می گردد.

تعمیربان مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون ال سی دی

در تعمیر ال سی دی تلویزیون تعمیربان، قبل از هر اقدامی، با استفاده از پیشرفته ترین روش های عیب یابی، نوع اشکال به وجود آمده در دستگاه، بررسی و شناسایی می شود. در مرحله دیگر، نوع تعمیر با توجه به مدل و تکنولوژی انجام شده در تلویزیون، انتخاب و با کسب اجازه از صاحب دستگاه، به روی ال سی دی پیاده می شود.

آبخوردگی پنل تلویزیون ، خرابی در تصویر مانیتور تلویزیون و … از اشکالاتی است که در تلویزیون های ال سی دی به وجود می آید و تعمیر ال سی دی تلویزیون را ضروری می سازد.

تعویض پنل تلویزیون ال سی دی

مشکلاتی که در پنل تلویزیون ال سی دی ایجاد می گردد، گسترده هستند. گاهی امکان دارد آسیب های به وجود آمده بر پنل و محدوده ی مشکلات آن در حدی باشد که تعمیرات تلویزیون ال سی دی موثر واقع نگردد. به طور کل ایرادهایی که در اثر ضربه و موارد مشابه مثل خراشیدگی در پنل تلویزیون ایجاد می شود، قابل تعمیر نیست و تنها راه حل برای استفاده ی دوباره از تلویزیون تعویض کامل پنل است.

مراحل مختلف تعمیر ال سی دی تلویزیون در خانه

تعمیر ال سی دی تلویزیون در خانه مراحلی دارد که در صورت انجام درست آنها نتیجه خوبی خواهید گرفت. شناخت ایراد اصلی و بررسی جزئیات آن، تعیین برند و کد مدل تلویزیون، جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف مثل اینترنت و دفترچه راهنمای دستگاه، گرفتن مشاوره تعمیرات تلویزیون، تعمیر سخت افزاری یا نرم افزاری ال سی در خانه، دریافت اطلاعات درباره قطعات خراب شده و ضمانت آنها، دریافت مشاوره از تعمیرکار برای تشخیص علت خرابی ال سی دی از جمله مراحلی است که قبل از تعمیر صفحه نمایش تلویزیون در خانه و بعد از آن، باید انجام داد تعمیر لپ تاپ  یکی دیگر از مقاله تعمیرات وسایل دیجیتال که برای شما شاید مفید باشد.

سوالات متداول

آیا ال سی دی شکسته تلویزیون قابل تعمیر است؟

تلویزیون‌های ال سی دی قادر به ارائه وضوح و رنگ برای تصاویر می باشند. ترک‌خوردگی یا آسیب‌دیدگی صفحه تلویزیون LCD، اتفاق بدی است. تعمیر LCD شکسته فقط در مواردی امکان‌پذیر خواهد بود. اولین قدم شما در مسیر تعمیر ال سی دی شکسته و ضربه خورده تلویزیون، شناسایی آسیب اتفاق افتاده و ارزیابی برای تعمیرات آن می باشد.

قیمت تعمیر تلویزیون در محل چقدر است؟

ما نمی توانیم قیمت واحدی را برای انواع خدمات در نظر بگیریم. انواع خدمات تعمیرات تلویزیون در تعمیربان با توجه به عوامل گفته شده محاسبه می گردد.

تعمیرات ال سی دی تلویزیون تعمیربان در چه شهرهایی خدمات دارد؟

تمامی خدمات تعمیرات تلویزیون تعمیربان در تهران انجام می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *