تاسیساتساختمان

معرفی بهترین نقاش ساختمان حرفه ای در تهران

رنگ و نقاشی ساختمان در واقع متشکل از زیرسازی، ترمیم و رنگ‌آمیزی با رنگ‌های مخصوص این کار است و از دو بخش نقاشی داخل و نقاشی خارج و نمای ساختمان تشکیل می‌شود. قدمت این هنر به گذشته دور برمی‌گردد و امروزه در زیباسازی منازل و نیز زیباسازی فضاهای شهری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیوه زیباسازی نسبت به سایر روش‌ها، از نظر هزینه مقرون به صرفه‌تر است و با ترکیب کردن رنگ‌ها و طرح‌ها و چاشنی خلاقیت نقاش ساختمان، به فضای مورد نظر شما روح می‌بخشد. علاوه بر این، شما در تعمیربان می‌توانید انواع سرویس‌کارهای تاسیساتی و تعمیراتی مانند برقکار ساختمان، لوله بازکنی و غیره را پیدا کنید. در ادامه به بررسی انواع رنگ و نیز هزینه‌های نقاشی ساختمان می‌پردازیم.

کیفیت کار: ✅نقاشی حرفه ای ساختمان و منزل
تعرفه و دستمزد: ✅خدمات نقاشی ساختمان ارزانتر از همه جا
مناطق تحت پوشش: ✅ارائه خدمات نقاشی ساختمان در تمامی مناطق تهران
انواع رنگ: ✅مهارت در نقاشی منزل شما با انواع رنگ ها

شماره بهترین نقاش ساختمان در تهران

چنانچه قصد نقاشی آپارتمان و خانه خود را دارید با نقاش ساختمان گروه خدماتی ما تماس بگیرید. نیروهای زبردست و حرفه ای ما در امر نقاشی، کاری زیبا و تمیز به شما تحویل خواهند داد و آماده اجرای طرح و روش‌های رنگ‌آمیزی مد نظر شما با قیمت مناسب هستند. در حال حاضر استفاده از روش کاغذ دیواری برای زیباسازی منازل که برای چند سال مرسوم شده بود، تقریبا کمتر شده و اغلب برای زیباسازی خانه‌ها از نقاشی ساختمان و شیوه‌ها و رنگ‌های جدید و جذاب استفاده می‌کنند. شماره بهترین نقاش ساختمان در تهران را برای شما در اینجا فهرست کرده‌ایم تا در صورت نیاز به راحتی به بهترین نقاش ساختمان در تهران دسترسی داشته باشید.

خدمات نقاشی ساختمان در تهران

خدمات نقاشی ساختمان در تهران
ارائه خدمات نقاشی ساختمان حرفه ای در تهران

در واقع خدماتی که نقاش ساختمان برای شما ارائه می‌دهد شامل سه بخش است:

 • زیرسازی و بتونه‌کاری دیوارها و سقف
 • رنگ‌آمیزی سقف و دیوارها
 • رنگ‌آمیزی کابینت در صورت درخواست شما

تمام این موارد توسط نقاش ساختمان در شهر تهران ارائه می‌شود. در این هنر به علت سر و کار داشتن با رنگ و طرح، دست نقاش برای اجرای ایده‌های نو و خلاقانه بسیار باز است و همینطور مشتری اگر طرح خاصی مد نظر داشت با نقاش ساختمان برای اجرا در میان می‌گذارد.

ویژگی های بهترین نقاش ساختمان چیست؟

نقاش ساختمان نیز مانند هر حرفه دیگری باید دارای تجربه و مهارت کافی در زمینه کاری خود باشد و با متد نقاشی روز دنیا آشنایی داشته باشد تا بتواند بهترین نقاشی خانه را برای مشتری انجام دهد. از جمله ویژگی‌های یک نقاش ساختمان ماهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوشته های مشابه
 • خوش قول باشد و سر وقت در محل کار حضور یابد.
 • پروانه کسب داشته باشد.
 • اطلاعات و دانش به روز درباره انواع رنگ و شیوه‌های نقاشی داشته باشد.
 • علم ترکیب‌ رنگ‌ها را بداند.
 • بتواند رنگ مورد نظر مشتری را به بهترین شکل در بیاورد.
 • بداند چه رنگی برای چه مکانی مناسب است.
 • تا حد امکان تمیز کار کند و مراقب باشد رنگ روی وسایل و کف نریزد.
 • به انتخاب مشتری احترام گذاشته و مشتری مدار باشد و چنانچه مشتری اطلاعات کافی نداشت او را راهنمایی کند.
 • در مدت تعیین شده کار را تحویل داده و بدقولی نکند.
 • در زمینه کاری خود خلاق و با سلیقه باشد و پیشنهاداتی جذاب برای نحوه رنگ‌آمیزی و انتخاب رنگ به مشتری ارائه کند.

هزینه نقاشی ساختمان چگونه محاسبه می شود؟

هزینه نقاشی ساختمان
نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

هزینه نقاشی ساختمان مانند بسیاری از خدمات دیگر بسیار متغیر است و تحت تاثیر عوامل مختلف می‌باشد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

عوامل تاثیرگذار در قیمت نقاشی ساختمان 1402

هزینه نقاشی ساختمان به عوامل متعددی مانند اجرت نقاش ساختمان و نوع رنگ مورد استفاده بستگی دارد. قیمت و دستمزد نقاش ساختمان متاثر از موارد زیر است:

 • سطحی که قرار رنگ شود قبلا رنگ داشته یا کار نو است.
 • محیطی که قرار است نقاشی شود چه کاربردی دارد. (مسکونی، اداری، نما، راهرو، راه پله و غیره)
 • نوع رنگ مورد استفاده (رنگ حلال آب قیمت پایین‌تری دارد)
 • جنس مورد رنگ‌آمیزی مثلا درب آهنی یا چوبی باشد یا پنجره و چهارچوب‌ها.
 • متراژ فضایی که رنگ می‌شود در قیمت نهایی نقاشی ساختمان بسیار موثر است.
 • تکنیک و روشی که نقاش ساختمان قرار است استفاده کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، مصالح و موادی که در بتونه‌کاری و زیرسازی استفاده می‌شود نیز بسیار مهم است.

چرا دستمزد نقاشی ساختمان متغیر است؟

ممکن است شما تصمیم به نقاشی ساختمان خود گرفته باشید و شروع به جستجو و پرس و جو درباره قیمت و دستمزد نقاش ساختمان کرده باشید. در ادامه این کار با قیمت‌ها و اجرت‌های متفاوت روبرو شده‌اید و در شک و تردید قرار گرفته‌اید که کدام درست است و کدام هزینه واقعی دریافت می‌کنند. متاسفانه برخی افراد نقاش ساختمان در قیمت‌دهی اولیه تمام موارد را شفاف اعلام نمی‌کنند و قیمت کمتری برای جلب مشتری ارائه می‌دهند. در نهایت و پس از اتمام کار، با ذکر اینکه این مورد هزینه فلان وسیله یا هزینه فلان کار است، مبلغی بیشتر درخواست می‌کنند. پس در ابتدای کار از نقاش ساختمان بخواهید تمام موارد را با جزئیات برای شما برآورد هزینه کند تا در انتها موردی اضافه نشود و همه چیز کاملا واضح و شفاف باشد.

انواع رنگ در نقاشی منزل و خانه

اتواع رنگ در نقاشی منزل
نقش انواع رنگ در نقاشی خانه

برای رنگ‌آمیزی و نقاشی ساختمان، طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها وجود دارند که بسته به سلیقه مشتری و نیز کاربری محل مورد نظر از آن‌ها استفاده خواهد شد.

رنگ روغن

رنگ روغن از گذشته تا بحال، نوع رنگی بسیار مرسوم و پرطرفدار در نقاشی ساختمان است زیرا اجرای آن بسیار ساده و سریع است. رنگ روغن از پرکاربردترین و با کیفیت‌ترین رنگ‌هاست که در سه نوع مات، براق و نیمه‌براق در بازار موجود است. این نوع رنگ اغلب به علت رعایت استاندارها و مقاوم بودن در برابر گرد و دوده و نیز قابلیت شست و شو، گزینه انتخابی بسیاری از افراد و نیز پیشنهاد نقاش ساختمان است.

اما باید بدانید رنگ‌ روغنی که در نقاشی ساختمان استفاده می‌شود، در ترکیب خود سرب دارد که تا سال‌ها در آن باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود. برخی کارخانه‌ها در حال حاضر اقدام به تولید رنگ روغنی بدون سرب کرده‌اند که بسیار عالی است. مورد دیگر اینکه رنگ روغن مات قابل شستشو نیست و در کل رنگ‌های روغنی معایب دیوار را به خوبی پوشش نخواهند داد، لذا لازم است قبل از شروع نقاشی حتما زیرسازی دیوارها مناسب و کافی انجام شود. قیمت رنگ روغن نقاشی ساختمان را می‌توانید در جدول مربوط به قیمت‌ها در ادامه این مطلب مشاهده کنید.

رنگ اکریلیک

این گروه رنگ، بدون بو هستند و از این رو بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. ویژگی بارز دیگر آن‌ها این است که سریع خشک می‌شوند و قابل شستشو هستند. بعلاوه اجرای آن آسان‌تر اما تخصصی‌تر از سایر رنگ‌هاست اما در مقابل قیمت آن نیز بیشتر است. این رنگ نیز انواع مات، براق و نیمه‌براق دارد. مورد دیگر اینکه پس از اتمام کار و خشک شدن، تغییر کمتری در رنگ ایجاد می‌شود.

رنگ اپوکسی

رنگ‌های اپوکسی نوع جدیدی از رنگ برای نقاشی ساختمان هستند که استقامت بالایی داشته و از این رو بیشتر برای رنگ کردن نمای ساختمان‌ و استخر استفاده می‌شوند.

رنگ پلاستیک

این رنگ بیشتر در نقاشی سقف خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا نور را منعکس نمی‌کند. بنابراین محیط مورد نظر دلبازتر و بزرگتر به چشم می‌آید. رنگ‌های پلاستیک نسبت به رنگ روغن، به مرور زمان کمتر تغییر می‌کنند و ارزانتر نیز هستند.

رنگ پلاستیک قابل شستشو

در کل رنگ پلاستیک را نباید مورد شستشو قرار داد اما اگر لازم است گاهی شسته شوند باید بدانید که هر چه کیفیت رنگ بالاتر باشد برای این منظور مناسب‌تر خواهد بود. البته اگر رنگ پلاستیک با کیفیت انتخاب کنید کمتر لک شده و نیاز به شستشو ندارند و عمر بیشتری هم خواهند داشت.

رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی‌کالر در واقع از ترکیب چند رنگ تهیه می‌شود. مورد استفاده این دسته از رنگ‌ها برای داخل ساختمان به ویژه نماهای دکوری است. مزایای این رنگ شامل موارد زیر است:

 • چسبندگی بالایی دارد و در نتیجه روی سطوح مختلف قابل انجام است.
 • جلوه و نمای ظاهری زیبایی دارد.
 • تا حد کمی قابل شستشو با آب است.
 • مقاوم در برابر خراشیدن و ساییده شدن است.
 • بوی نامطبوعی ندارد.
 • مقاوم در برابر نور خورشید است.

استفاده از این نوع رنگ به علت ماهیت شلوغی که دارد در مکان‌هایی که نیاز به آرامش است توصیه نمی‌شود زیرا دارای نوعی آلودگی بصری هستند. در مقابل به همین علت و نیز به دلیل مقاوم بودن در برابر آلودگی‌ها برای مکان‌های پر رفت و آمد و اماکن عمومی بسیار مناسب است.

مقایسه قیمت انواع رنگ و تاثیر آن در هزینه نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان
قیمت نقاشی ساختمان با غلطک

هر کدام از انواع رنگ‌های که در بالا شرح داده شدند قیمت متفاوتی دارند لذا انتخاب هر کدام از آن‌ها برای نقاشی ساختمان هزینه متفاوتی برای شما خواهد داشت در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید قیمت نقاشی ساختمان متری چند محاسبه می‌شود:

نوع رنگ حداقل قیمت به مترمربع (تومان) حداکثر قیمت به مترمربع (تومان)
روغن 50000 70000
پلاستیک 35000 50000
آکریلیک 45000 70000
مولتی‌کالر 50000 80000

توجه داشته باشید که این قیمت ها به صورت حدودی می‌باشند و در طول زمان دچار تغییراتی خواهند شد که ما تلاش می‌کنیم آنها را همواره به روز رسانی کنیم.

جمع‌بندی

در این مقاله از تعمیربان تلاش کردیم موارد لازم و ضروری در زمینه نقاشی ساختمان را برای آگاهی شما ذکر کنیم تا بتوانید در مواقع مورد نیاز راحت تصمیم‌گیری کنید. انتخاب نقاش ساختمان ماهر و منصف نیز برای انجام رنگاری ساختمان بسیار مهم است. با توجه به تمام این موارد چنانچه قصد نقاشی ساختمان خود را دارید و به دنبال یک نقاش ساختمان زبردست با قیمت شفاف و منصفانه دارید با شماره‌های ما تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را در این راستا راهنمایی کنند. از دیگر خدمات تعمیربان می‌توان به مکانیک سیار، امداد خودرو و کارشناسی خودرو اشاره کرد.

سوالات متداول نقاش ساختمان

نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان چگونه است؟

عوامل متعددی مانند حجم و متراژ کار، نوع رنگ، زیرسازی کار و غیره در برآورد این هزینه موثر هستند.

بهترین فصل برای نقاشی ساختمان کدام است؟

نیاز به نقاشی ساختمان ممکن است در هر زمانی بوجود آید اما توجه کنید که بهترین فصل برای این کار تابستان است زیرا رنگ سریع‌تر خشک خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *