تاسیسات

معرفی بهترین برقکار رفع اتصالی برق در تهران

یکی از مشکلاتی که در سیم‌کشی‌ ساختمان‌ها زیاد بوجود می‌آید، اتصال برق است و برخی اوقات عدم رفع این مورد متاسفانه باعث ایجاد آتش سوزی شده است. در صورت پیش‌آمد چنین موردی توصیه می‌شود در اسرع وقت نسبت به عیب یابی برق ساختمان و رفع اتصالی برق اقدام کنید تا خسارات جبران ناپذیر ایجاد نشود. تنها یک جرقه کوچک حاصل از اتصالی در سیم‌کشی ممکن است منجر به یک فاجعه تاسف‌بار شود. در صورت بروز اتصال برق در ساختمان به عنوان اولین قدم، شما باید سراغ جعبه فیوز برق رفته و آن را قطع کنید و در قدم بعدی برای عیب یابی و رفع اتصال برق با برقکار رفع اتصال برق حرفه‌ای ما تماس بگیرد. برقکاران رفع اتصالی برق ما همواره و در همه ساعات شبانه‌روز آماده ارائه خدمات رفع  اتصالی به شهروندان تهرانی خواهند بود. علاوه بر این، شما می‌توانید برای انجام خدمات ساختمانی مانند نقاش ساختمان، لوله بازکنی و غیره نیز در تعمیربان با سرویس‌کاران حرفه‌ای تماس حاصل نمایید.

سرعت در اعزام سرویس کار: ✅اعزام فوری (۲۰ دقیقه ای) برقکار رفع اتصالی برق
مناطق تحت پوشش: ✅اعزام سرویس کار به تمام مناطق تهران
انواع خدمات: ✅رفع اتصالی برق تک فاز و سه فاز
تعرفه و اجرت: ✅خدمات رفع اتصالی برق ارزانتر از همه جا

لیست بهترین برقکار رفع اتصالی

در صورت بروز هر گونه مشکل در برق ساختمان و ایجاد اتصال در سیم‌کشی، برای عیب‌یابی و رفع اتصال برق با کارشناسان ماهر ما تماس بگیرید. در ادامه لیست بهترین برقکار رفع اتصالی در تهران همراه با شماره تلفن برای شما آورده شده تا در صورت بروز هر مشکلی، پس از تماس شما از هر نقطه از تهران بهترین برقکاران رفع اتصالی برای حل مشکل شما اعزام شوند.

رفع اتصالی برق ساختمان

رفع اتصالی برق ساختمان
عیب یابی و رفع اتصالی برق ساختمان

اصولا بروز هر گونه اتصال در برق یک محل با پریدن فیوز برق مشخص می‌شود که اغلب در صورتی که مشکل جدی باشد بعد از وصل مجدد فیوز، دوباره قطع می‌شود. چنانچه این پریدن مجدد فیوز با صدا باشد نشان‌دهنده وجود اتصالی در سیم‌کشی ساختمان است. اما در صورتی که فیوز آرام و بدون صدا مجدد قطع شود احتمالا مشکل از فیوز است که باید تعویض یا تعمیر شود.

در واقع زمان بروز مشکل در فیوز باید بررسی کنید که این مشکل به دلیل اتصالی ایجاد شده یا دلیل قطع فیوز مشکل دیگری بوده است.

رفع اتصالی برق خانه

چنانچه بعد از بررسی فیوز متوجه شدید که مشکل از آن نیست، باید با روش‌های دیگری مشکل را تشخیص داده و به رفع اتصالی بپردازید. برای این کار یکسری موارد را باید در نظر بگیرید:

نوشته های مشابه
  • وسایل برقی را چک کنید.

در اولین قدم برای بررسی مشکل اتصال برق باید وسایل برقی منزل یا محل کار را که به پریز برق متصل‌اند، جدا کنید. این احتمال وجود دارد که وسایل برقی یا دوشاخه آن‌ها ایراد داشته و منجر به اتصالی شده باشد. پس پریز وسایل را جدا کرده و مجدد فیوز را چک کنید. چنانچه رفع اتصال برق انجام شد نتیجه می‌گیریم که مشکل از وسایل برقی بوده و سیم‌کشی ساختمان ایرادی ندارد. اما در صورتی که با جدا کردن اتصال وسایل برقی باز هم فیوز پرید لازم است عیب‌یابی در بخش‌های دیگری صورت گیرد تا علت اتصالی مشخص شود و بتوان برای رفع اتصالی اقدام کرد.

  • کلیدهای روشنایی را چک کنید.

چنانچه وسایل برقی را بررسی کردید و مشخص شد که مشکل اتصالی از آن‌ها نیست باید کلیدهای روشنایی را چک کنید. برای این کار همه روشنایی‌ها را خاموش کرده و بعد فیوز را وصل کنید. اگر فیوز نپرید معلوم می‌شود که مشکل از سیستم روشنایی می‌باشد. در ادامه باید روشنایی‌ها یک به یک بررسی شوند تا کلید مشکل‌دار پیدا شود.

  • پریزها را چک کنید.

در ادامه گام بعد در رفع اتصالی برق، بررسی پریزهاست. گاهی ممکن است شل شدن سیم در پریز موجب بروز اتصالی ‌شود. اگر سیم‌های داخلی شل ‌شوند از پیچ‌ خود جدا شده و از برخورد آن‌ها به هم، اتصالی برق ایجاد می‌شود. بنابراین تمام پریزها را چک کرده و از سالم بودن سیم‌های دورن آن‌ها مطمئن شوید.

  • لامپ‌ها و سرپیچ آن‌ها را بررسی کنید.

گاهی اتصالی برق به علت مشکل در لامپ و یا سرپیچ آن است. در این موارد باید سرپیچ معیوب را تعویض کنید.‌ نکته‌ای دیگر در عیب‌یابی و رفع اتصالی برق، سوسو زدن یا سوختن دائم لامپ‌های محل مورد نظر است. در صورت بروز چنین مشکلی باید بررسی اتصالی برق را انجام دهید.

خدمات رفع اتصالی برق چیست؟

خدمات رفع اتصالی برق
ارائه انواع خدمات رفع اتصالی برق ساختمان

خدمات برقکار رفع اتصال برق شامل یکسری موارد است که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بررسی خرابی فیوز

از موارد دیگری که در اثر اتصال برق ممکن است رخ دهد، داغ شدن بیش از حد فیوز و سوختن آن است. برای رفع اتصال برق، برقکار باید در ابتدا مشکل را پیدا کرده و رفع کند و سپس فیوز را تعویض کند. استفاده از فیوزهای غیر استاندارد و بی ‌کیفیت در سختمان باعث می‌شود که جریان عبور برق به خوبی انجام نشود پس توصیه می‌شود از فیوزهای باکیفیت در ساختمان خود استفاده کنید.

رفع اتصالی پریز برق

چنانچه پس از عیب‌یابی و بررسی دلیل اتصال، مشخص شد که علت از پریزهای برق است، برقکار رفع اتصالی برق باید نسبت به تعویض پریزها یا کلیدهای معیوب اقدام کند.

رفع اتصالی سیم کشی ساختمان

اصولا بروز اتصال در سیم‌کشی ساختمان ممکن است منجر به سوختن سیم‌کشی ساختمان ‌شود. بنابراین، از وظایف برقکار، تعویض سیم‌کشی معیوب است. او باید پس از رفع اتصال برق نسبت به این کار اقدام کند.

مطلب پیشنهادی: برقکار ساختمان

اجرت رفع اتصالی برق در تهران چقدر است؟

اجرت برقکار رفع اتصالی برق در تهران
نحوه محاسبه هزینه رفع اتصالی برق

اجرت رفع اتصالی برق ساختمان بستگی به موارد مختلفی دارد. از جمله موارد دخیل در برآورد هزینه رفع اتصال برق، نوع و میزان آسیب وارد شده به سیستم برق محل مورد نظر است. به عنوان مثال گاهی اوقات پس از عیب یابی برای رفع دلیل اتصالی برق لازم است مدار و سیستم سیم‌کشی و تاسیسات برق ساختمان به طور کامل تعویض شود که این امر باعث بالا رفتن اجرت این مورد می‌شود. بعلاوه اگر در پروسه تعویض از تجهیزات و قطعات مدرن‌تر و با کیفیت‌تری استفاده شود قطعا هزینه رفع اتصال برق نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت رفع اتصالی برق تک فاز

رفع اتصالی برق تک فاز ساختمان به ازای هر اتصالی مبلغی حدود 200,000 تا 250,000 تومان خواهد بود. اما توجه داشته باشید که این قیمت ها به صورت حدودی هستند و برقکاران مختلف ممکن است تعرفه‌های متفاوتی داشته باشند.

قیمت رفع اتصالی برق سه فاز

قیمت رفع اتصال برق سه فاز ساختمان به ازای هر اتصالی مبلغی بین 300,000 تا 350,000 تومان و گاهی تا 800000 تومان هم محاسبه شده است. اما توجه داشته باشید که این قیمت ها به صورت حدودی هستند و برقکاران مختلف ممکن است تعرفه‌های متفاوتی داشته باشند.

جمع‌بندی

مکشل اتصال برق از رایج‌ترین مشکلات مربوط به برق و سیم‌کشی ساختمان‌هاست. همانطور که گفته شد این مشکل به علل متفاوتی ایجاد می‌شود، مانند استفاده از وسایل برقی قدیمی و مشکل‌دار، استفاده از فیوز‌های بی کیفیت و معیوب، وجود کلید و پریزهای خراب، لامپ‌ها و سرپیچ‌های معیوب و غیره. بنابراین با هر گونه پرش در فیوز و چک کردن موارد احتمالی باید با برقکاران رفع اتصالی برق تعمیربان تماس بگیرید تا نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام کند. در این صورت ممکن است با حوادث جبران ناپذیری مانند آتش سوزی مواجه شوید. از دیگر خدمات تعمیربان می‌توان به برقکار شبانه روزی نیز اشاره کرد.

سوالات متداول رفع اتصالی برق

هزینه رفع اتصال برق چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه رفع اتصالی برق به موارد مختلفی بستگی دارد مانند میزان مشکل در سیم‌کشی برق ساختمان، لوازم و تجهیزات مورد استفاده جهت رفع اتصالی برق، تعویض احتمالی جعبه فیوز، دستمزد برقکار رفع اتصالی برق و هزینه ایاب و ذهاب او.

چگونه می‌توانیم درخواست برقکار رفع اتصالی انجام دهیم؟

چنانچه در هر ساعت شبانه‌روز با مشکل اتصال برق و سیم‌کشی در ساختمان مواجه شدید، کافیست با شماره‌های ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت بهترین نیروی برقکار رفع اتصال برق برای شما اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *