دیجیتال

تعمیر کنسول بازی به صورت تخصصی

امروزه کنسول های بازی در هر رده سنی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. دو برند برتر در زمینه ساخت این کنسول ها، پلی استیشن و ایکس باکس می باشند که اولی تحت نظر شرکت سونی و دومی برای شرکت مایکروسافت می باشد.

هر کدام از این کنسول ها قابلیت های خاص خود را دارند و در عین حال نقطه ضعف هایی نیز میتوانند داشته باشند؛ این نقاط ضعف ممکن است گاها منجر به ایجاد مشکل در کنسول بازی شما شوند که در این صورت به تعمیر کنسول بازی نیاز پیدا خواهید کرد.

در این مطلب از تعمیربان، به بررسی تخصصی و جامع تعمیر کنسول بازی خواهیم پرداخت و در نهایت مجرب ترین تعمیرکاران و مراکز تعمیر کنسول بازی را به شما معرفی خواهیم کرد.

نحوه تعمیرات کنسول بازی

تعمیر کنسول بازی شامل مجموعه ای از مراحل ضروری میباشد که جهت رفع مشکل و تعمیر کنسول شما، نیاز است این مراحل به دقت انجام شوند.

در ابتدا کنسول بازی شما نیاز به عیب یابی توسط متخصصی ماهر داشته که با توجه به علائم موجود، اختلال اصلی کنسول شما یافت شود. در این مرحله، تعمیرکار کنسول بازی، بر اساس اختلالی که شما شرح دادید، بخش های مختلف کنسول را بررسی خواهد کرد.

بعد از عیب یابی کامل کنسول بازی، تعمیرکار کنسول بازی، بر اساس نوع آسیب و شدت آن، شروع به تعمیر کنسول شما خواهد کرد. در این بخش تعمیرکار مشخص میکند که آیا قطعه یا قطعات آسیب دیده قابل تعمیر هستند یا نیاز به تعویض دارند.

انواع خدمات تعمیر کنسول بازی

کنسول های بازی دارای برندها و مدل های متنوعی هستند و همانطور که میدانید، پلی استیشن و ایکس باکس از معروف ترین آنها محسوب میشوند. در این بخش به صورت تخصصی تر راجع به تعمیرات پلی استیشن که شامل پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 میباشد، تعمیرات ایکس باکس در مدل های Xbox 360، Xbox one، Xbox series s و حتی تعمیرات دسته کنسول بازی خواهیم پرداخت.

تعمیرات پلی استیشن (PS5 PS4)

کنسول های بازی پلی استیشن که به نوعی رقیب بزرگی برای سایر کنسول های بازی محسوب میشوند، میتوانند بر اثر برخی عوامل نیاز به تعمیر پیدا کنند. با این که این کنسول ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و مقاومت بالایی نیز دارند، اما در صورتی که به شکل غیر اصولی از آنها استفاده شود، ضربه ببینند یا حتی به دلیل نوسانات برقی، ممکن است نیاز به تعمیر پیدا کنند. در این صورت باید دقت داشته باشید که حتما برای تعمیرات پلی استیشن خود، به بهترین متخصص تعمیر کنسول بازی مراجعه کنید تا تعمیرات کنسول بازی شما به وسیله قطعات اورجینال و با ضمانت انجام شود.

تعمیرات ایکس باکس (Xbox)

یکی دیگر از خدماتی که تعمیرکاران کنسول بازی یا مراکز تعمیر کنسول بازی به مشتریان خود ارائه میدهند، تعمیرات ایکس باکس میباشد. این کنسول بازی توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده و با وجود تمام کیفیت و دقتی که حین ساخت آن شده، ممکن است پس از مدتی با ایرادات و اختلاتی در این کنسول ها مواجه شوید. به طور کلی این مشکلات شامل باز نشدن بازی ها، خاموش شدن ناگهانی کنسول، اجرا نشدن دیسک، داغ شدن بیش از حد و… میباشد. درصورتی که هر کدام از این موارد یا ایراداتی دیگر را در کنسول ایکس باکس خود مشاهده کردید، سریعا برای تعمیرات ایکس باکس به بهترین متخصصان در این زمینه مراجعه کنید.

تعمیر ایکس باکس xbox

تعمیر دسته کنسول های بازی

دسته کنسول جزئی مهم از این مجموعه بازی میباشد که بدون وجود آن، بازی کردن ممکن نیست. در عین حال بخشی که بیشتر از سایر اجزای کنسول مورد استفاده قرار میگیرد و زودتر نیاز به تعمیر پیدا میکند، دسته کنسول است. بنابراین احتمال اینکه شما نیز به تعمیرات دسته های خود نظیر تعویض دکمه های دسته، تعویض برد دسته، تعویض باتری یا آنالوگ های دسته نیاز پیدا کنید، زیاد است. معمولا بهترین مراکز تعمیر کنسول بازی، خدمات تعمیر دسته را نیز ارائه میدهند.

عوامل موثر بر هزینه تعمیرات کنسول بازی

هزینه تعمیرات کنسول بازی به عوامل زیادی مرتبط است. به همین دلیل هنگامی که برای تعمیر کنسول به تعمیرکار کنسول مراجعه میکنید، همه آنها پیش از تعیین قیمت تعمیر، دستگاه شما به طور کامل عیب یابی و بررسی کرده، بعد از آن هزینه دقیق تعمیر کنسول یا دسته های شما را اعلام میکنند. از این رو برخی عواملی که بیشترین تاثیر را روی هزینه تعمیرات کنسول بازی میگذارند، در ادامه آمده است تا بتوانید کاملا از روند قیمت گذاری آن آشنا شوید.

شدت آسیب دیدگی

میزان یا شدت آسیب وارد شده به کنسول بازی، نقش مهم و اساسی در هزینه نهایی تعمیر آن خواهد داشت. به عنوان مثال تعمیر برخی اختلالات رایج نرم افزاری یا ایرادات جزئی سخت افزاری که در مدت زمان کمی قابل تعمیر هستند، از هزینه کمی برخوردار است. اما در عین حال آسیب های جدی که بر اثر ضربه یا عامل دیگری برای کنسول بازی شما پیش آمده، ممکن است هزینه قابل توجهی را بر دوش شما بگذارد. این ایرادات معمولا شامل آسیب دیدگی مادربرد، خرابی درایو نوری، سوختن هارد و… میشود.

مدل کنسول بازی

همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد، کنسول بازی دارای برندهای مختلف و مدل های زیادی است. بنابراین بر اساس متفاوت بودن قیمت هر کدام از این کنسول ها، طبیعتا هزینه قطعات آنها نیز متغیر بوده و علاوه بر آن، هنگام تعمیر به دقت بیشتری هم نیاز است. درنتیجه تعمیر کنسول های بازی جدیدتر که با پیچیدگی بیشتری ساخته شده اند، قطعا هزینه بیشتری خواهد داشت که با این وجود میتوان گفت مدل کنسول بر هزینه تعمیرات کنسول بازی تاثیرگذار است.

تعمیر یا تعویض قطعات

هزینه تعویض قطعات نیز عامل دیگری است که در هزینه تعمیر کنسول بازی موثر است. این قطعات بسته به موجود بودن در بازار و تقاضای آنها ممکن است با نواسانات قیمتی رو به رو باشند؛ از طرفی به طبع قیمت قطعات هر کنسول متفاوت است. بنابراین، هنگام مواجه شدن با یک قطعه ای با قیمت بسیار پایین، ممکن است قطعه تقلبی بوده و اورجینال نباشد.

موقعیت جغرافیایی مرکز تعمیر

عامل دیگری که بر هزینه تعمیرات کنسول بازی تاثیرگذار میباشد، محل و موقعیت جغرافیایی مرکز خدمات تعمیر کنسول بازی است. بر اساس این مورد، خدمات تعمیر کنسول بازی در مناطق و محله های گران قیمت شهر، بیشتر بوده و این هزینه در شهرهای کوچکتر یا حومه، قاعدتا کمتر خواهد بود.

سوالات متداول درباره تعمیر کنسول بازی

هزینه سرویس کنسول بازی چقدر است؟

سرویس کنسول بازی شما باتوجه به اینکه حجم استفاده شما از کنسول بازی چقدر است، نحوه بازی کردن شما با کنسول و عوامل دیگر، هزینه متغیری دارد و در تمامی کنسول های بازی یکسان نیست. برای اطلاع دقیق از این هزینه باید به تعمیرکار کنسول بازی مراجعه کنید تا پس از بررسی دقیق کنسول شما، قیمت دقیق را اعلام کند.

تعمیر کنسول بن شده امکان پذیر است؟

کنسول های بازی بر اثر تخلف هایی که کاربران مرتکب میشوند، ممکن است بن یا مسدود شوند که در این صورت نمیتوانید به صورت آنلاین با کنسول بازی کنید. بنابراین با توجه به اینکه تخلف صورت گرفته تا چه حد بوده و مسدودی در چه مرحله ای قرار دارد، میتوان تعیین کرد که تعمیر کنسول بن شده امکان پذیر است یا خیر.

جمع بندی

با وجود برندها و مدل های متنوع کنسول بازی در عصر امروزی، یکی از رایج ترین خدماتی که میتواند برای بسیاری از افراد کاربردی و کارساز باشد، تعمیر کنسول بازی است. تعمیرات کنسول بازی با توجه به نوع آن (پلی استیشن، ایکس باکس و…) روند متفاوتی خواهد داشت و بسته به عوامل گوناگونی از قبیل شدت آسیب دیدگی، مدل کنسول بازی و هزینه قطعات آن، هزینه تعمیرات کنسول بازی میتواند متفاوت باشد. لازم به ذکر است برای اطمینان حاصل کردن از اینکه کنسول بازی شما یا دسته های آن توسط متخصصین مجرب و با قطعات اورجینال تعمیر میشود، به بهترین مراکز تعمیر کنسول بازی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *