تاسیسات

تعمیر بالابر تهران

خدمات تعمیر بالابرها، بخشی اساسی و حیاتی در زمینه‌ی تعمیر و نگهداری تجهیزات مغازه و ساختمان‌ها، به ویژه بالابرها، محسوب می‌شود. این خدمات شامل تخصص فنی در تعمیرات هیدرولیکی، قرقره‌ای، وینچی (سه‌فاز و تک‌فاز)، آکاردئونی، زنجیری یا کابلی، بوم لیفت و جک مستقیم بر اساس مدل‌ها و برندهای مختلف ایرانی، چینی و ایتالیایی می‌باشد. علاوه بر عیب‌یابی و خدمات تعمیر، تخصصی‌ترین موارد از جمله تعمیرات بالابرهای ثابت و متحرک، بالابرهای سیار عمودی و همچنین بالابرهای عمودی و افقی که به‌ عنوان تجهیزات کارگاهی، ساختمانی، فروشگاهی، مغازه‌ای یا حتی بین پله‌ای عمل می‌کنند، مورد تخصص این خدمات قرار می‌گیرد معرفی بهترین برقکار ساختمان تهران هم شاید برایتان مفید باشد.

در هنگام استفاده از تمام وسایل مکانیکی از جمله بالابر باید به نکاتی نظیر نگهداری و مراقبت از این لوازم توجه داشت؛ زیرا قطعات آن­ها به طور دائم در معرض خرابی و فرسودگی قرار دارند. بالابر نیز از این قاعده مستثنی نیست و به عنوان یک دستگاه مکانیکی به مراقبت و بررسی و تعمیر به صورت منظم نیاز دارد. در این مقاله به هر آنچه که لازم است در مورد تعمیر بالابر بدانید می­پردازیم؛ همچنین از آنجایی که شناخت یک تعمیرکار بالابر ماهر برای تعمیرات و سرویس بالابر در تهران بسیار مهم است، در این مقاله به شما می­گوییم چگونه می­توانید به تعمیرکار بالابر تهران دسترسی پیدا کنید؛ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بالابر

هزینه تعمیر بالابر تهران

هزینه تعمیرات بالابر تهران تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و به همین دلیل نمی­توان یک قیمت مشخص برای آن عنوان کرد.  هزینه تعمیر بالابر به عواملی مانند نوع بالابر، مکان مورد استفاده و … بستگی دارد، که در ادامه به این عوامل می­پردازیم. به طور کلی هزینه­ای که تعمیرکار بالابر تهران دریافت می­کند، به دو قسمت هزینه تعویض قطعات بالابر و میزان دستمزد تعمیرکار بالابرتقسیم می شود.

با شناخت عوامل زیر می­توانید تا حدودی هزینه تعمیرات بالابر تهران را تخمین بزنید:

نوع بالابر: با توجه به اینکه نوع بالابر ثابت یا متحرک باشد، هزینه تعمیر بالابر تغییر می­کند. بالابرهای ثابت نیز دارای انواعی نظیر بالابرهای کابلی، هیدرولیکی، قیچی، آکاردئونی و زنجیری هستند. بالابرهای متحرک نیز شامل عمودی و افقی می­شوند. بسته به اینکه نوع بالابر چیست، هزینه تعمیر آن تغییر می­کند. به عنوان مثال هزینه­ای که تعمیرکار بالابر ساختمانی دریافت می­کند، ممکن است با هزینه دریافتی تعمیرکار آسانسور بالابر یکسان نباشد.

برند و مدل بالابر: به دلیل اینکه برخی از برندها و مدل­های بالابر از پیچیدگی بیشتری برخوردارند، در این مواقع ممکن است هزینه تعمیر بالابر نسبت به سایر مدل­ها یا برندها بیشتر باشد.

دستمزد تعمیرکار بالابر تهران: هر تعمیرکاری با توجه به میزان مهارت و تجربه خود، ممکن است هزینه متفاوتی دریافت کند. البته قیمت بالا همیشه نشان دهنده خبرگی تعمیرکار بالابر تهران نیست؛ اما برخی تعمیرکاران به دلیل مهارت بیشتر، دستمزد بالاتری دریافت می­کنند.

محل بالابر: بسته به اینکه محل بالابر کجا باشد و نیاز به تعمیرات بالابر در محل داشته باشید یا خیر؛ هزینه تعمیر بالابر تغییر می­کند. تعمیرکار سیار بالابر ممکن است نسبت به تعمیرکار ثابت، هزینه بیشتری دریافت کند.

تعمیرکار بالابر ساختمانی

به طور کلی تعمیر بالابر شامل دو دسته تعمیر بالابر متحرک و تعمیر بالابر ثابت می­باشد. بالابر ثابت شامل بالابر ساختمانی و فروشگاهی می­شود که تعمیر آن­ها نیاز به تعمیرات بالابر در محل دارد. بنابراین نیاز به حضور تعمیرکار سیار بالابر خواهید داشت. تعمیرکار بالابر ساختمانی معمولا در مدت زمان چند ساعت تا 1 هفته بالابر شما را تعمیر می­کند. زمان تعمیرات به نوع و شدت مشکل و خرابی بستگی دارد.

بالابرهای ساختمانی جزو بالابرهای قرقره­ای به شمار می­آیند و می­توان نمونه ه­ای از آن­ها را در تمامی ساختمان­های در حال ساخت یا نوساز، مشاهده کرد. تعمیرکار بالابر ساختمانی در هنگام تعمیرات باید قسمت­های مختلف بالابر نظیر الکتروموتور، گیربکس ، سیم بکسل، ریل و…. را با دقت بررسی کند. همچنین حتی اگر بالابر ساختمانی خراب نشده باشد، نیاز است که هر سال تحت سرویس قرار بگیرد تا اگر تنظیم بالابر دچار مشکل شده و یا قطعه­ای در حال خراب شدن است، تمهیدات لازم اندیشیده شود.

به ­طور کلی خدمات تعمیرات بالابر ساختمانی شامل بررسی، عیب‌یابی و تعمیر نقص­ها و مشکلاتی مانند سرعت پایین بالابر در زمان پایین آمدن یا بالا رفتن، نشت روغن‌ از جک بالابر، شنیدن صدای غیرعادی در زمان بالا رفتن و… می­شود. تعمیرکار بالابر ساختمانی با توجه به نقص موجود در بالابر و خرابی قطعات به تعویض بکسل بالابر، بازسازی بالابر و… می­پردازد.

از آنجایی که بالابر ساختمانی در ساخت و ساز وظیفه حساسی را به عهده دارد؛ باید برای حفظ ایمنی دستگاه و بهبود عملکرد آن، بالابر فقط توسط یک متخصص حرفه­ای مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد.

تعمیرکار آسانسور بالابر

به طور کلی آسانسور دارای دو قسمت قطعات الکتریکی و مکانیکی می باشد. اگر هر کدام از قطعات این قسمت ­ها دچار مشکل و ایراد شود، نیاز به انجام تعمیر توسط تعمیرکار آسانسور بالابر وجود دارد. در واقع تعمیرکار آسانسور بالابر طی مجموعه فعالیت­هایی به بررسی و رفع ایراد هر یک از قطعات آسانسور که دچار مشکل شده است، می پردازد.

برای تعمیر آسانسور، تعمیرکار دو نوع فعالیت انجام می­دهد. یک فعالیت شامل تنظیم درست قطعاتی است که در هنگام نصب، اشتباه نصب شده­اند و یا در طول زمان و به دلیل کار کردن آسانسور، تنظیم آن­ها دچار مشکل شده است. فعالیت دیگری که در جهت تعمیرات آسانسور صورت می­گیرد، برطرف کردن مشکل و خرابی قطعه یا جایگزین کردن آن با یک قطعه نو است. در برخی از مواقع، خرابی قسمتی از قطعه، موجب بروز اشکال در کار آسانسور شده و تعمیرکار آسانسور بالابر با تعمیر آن قطعه، مشکل را برطرف می­کند. اما در برخی مواقع، ممکن است یک قطعه به طور کامل خراب شده یا سوخته باشد؛ در این­صورت باید آن قطعه را به طور کامل تعویض کرد.

تعمیرات بالابر تهران

امروزه در شهر بزرگی مانند تهران شرکت­های زیادی در حوزه تعمیر بالابر فعالیت می کنند. بعضی از این سازمان­ها تازه تاسیس شده­اند و برخی نیز سال­هاست در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت می کنند. به طور کلی می توان گفت، پرسنل شرکت­های تازه تاسیس دارای تجربه پایین تری از تعمیرکارانی هستند که سال­هاست در این زمینه فعالیت داشته اند. به ویژه در تهران این امر حساس تر است، زیرا این شهر به عنوان پایتخت و قطب صنعت بالابر در ایران شناخته می­شود و همواره کارفرمایان بسیاری برای انجام تعمیرات بالابر در محل و … نیاز به تعمیرات نیاز به تعمیرات بالابر تهران به صورت تخصصی دارند. از این رو چنان­چه در تهران به دنبال تعمیرات انواع بالابر توسط تعمیرکار بالابر ساختمانی، تعمیرکار بالابر مغازه و… هستید، به سراغ شرکت­ها و پرسنل با تجربه آن­ها بروید. تعمیرات بالابر یک امر تخصصی و حساس است و نیاز به مهارت و تخصص افراد حرفه­ای دارد.

یک مرکز تخصصی تعمیرات بالابر تهران، قادر به ارائه خدمات فنی گوناگون و پشتیبانی از انواع بالابر می­باشد. یک شرکت خوب می تواند نصب، تعمیر و بازسازی انواع بالابر را در برندها و مدل‌های مختلف انجام دهد. خدمات تعمیرکار بالابر تهران شامل سرویس بالابر ساختمانی، سرویس بالابر مغازه، تعمیرات بالابر در محل و همچنین بررسی کردن کابل‌ها، قطعات دستگاه و چک کردن کلیه اتصالات کمربندها و سکشن‌ها، خدمات روان‌کاری، روغن کاری و گیریس‌کاری هنگام تعمیر بالابر و… می­باشد. علاوه بر موارد فوق، چنان­چه کارفرما سفارش دهد، مدرن‌ کردن بالابر و اعمال سایر تغییرات اساسی نیز هنگام تعمیرات بالابر تهران انجام می­شود.

همچنین تنوع خدمات و اعزام تعمیرکار سیار بالابر برای تعمیرات بالابر در محل، از جمله خدمات یک شرکت تعمیراتی خوب است. به همین دلیل نیازی به نگرانی از بابت دسترسی به خدمات تعمیر و نگهداری هر نوع بالابری نخواهید داشت.

جمع بندی

بالابرها یکی از وسایل مهم و پر استفاده در فروشگاه­ها، تاسیسات در حال ساخت و انواع ساختمان­ها و… می­باشند که از انواع مختلفی برخوردارند. از آنجایی که کار بالابرها حساس است و گاهی سلامتی و جان افراد به سلامت بالابر بستگی دارد، توجه به تعمیرات بالابر امری مهم به شمار می­رود. بنابراین این کار نیاز به دانش افراد متخصص در این حوزه و تعمیرکاران خبره و ماهر دارد. همچنین حتی در صورتی که بالابر خراب نشده باشد، باید به صورت سالانه آن را مورد بررسی  قرار داده و سرویس کنید؛ که برای این کار باید به بهترین تعمیرکار بالابر دسترسی داشته باشید. معمولا یکی از دغدغه های شما در هنگام تعمیرات، هزینه تعمیر بالابر است. همان­طور که در این مقاله ذکر شد، این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و می­تواند با توجه به این عوامل متفاوت باشد. بهترین راه برای آگاهی از هزینه تعمیرات بالابر، تماس با مرکز تعمیرات بالابر تهران و دست­یابی به اطلاعات دقیق است.

سوالات متداول

هزینه تعمیر بالابر چقدر است؟

با توجه به اینکه بالابر از چه نوعی باشد؛ ثابت یا متحرک و…، هزینه تعمیر آن متفاوت خواهد بود. همچنین برند بالابر، میزان خرابی قطعات، محل قرار گرفتن بالابر، هزینه تعویض قطعات، شدت خرابی، زمان صرف شده برای تعمیر بالابر و … می­توانند بر میزان هزینه تعمیرات، تاثیرگذار باشند. علاوه بر این، هرچه تعمیرکار از دانش و مهارت بیشتری برخوردار باشد، دستمزد بالاتری دریافت خواهد کرد.

تعمیرات آسانسور بالابر چگونه انجام می­شود؟

آسانسور دارای قطعات الکتریکی و مکانیکی است، بسته به اینکه کدام نوع قطعات دچار مشکل شده باشند؛ تعمیرات نیز متفاوت خواهد بود. تعمیرکار آسانسور بالابر به بررسی قطعات می­پردازد و اگر قطعات درست نصب نشده باشند و یا تنظیم آن­ها دچار مشکل شده باشد؛ آن­ها را تنظیم می­کند. همچنین اگر قطعه ای به صورت جزئی خراب شده باشد آن را تعمیر کرده و در صورت خرابی کلی­تر، قطعه را تعویض می­کند.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *