آموزش

آموزش وصل کردن گوشی به تلویزیون هوشمند

با پیشرفت تکنولوژی، امروزه در خیلی از خانه تلویزیون هوشمند یا Smart TV وجود دارد. با توجه با اینکه کشور ما ایران در تحریم می باشد، بسیاری از برنامه ها و اپلیکیشن داخل تلویزیون هوشمند اجرا نمی شود. بنابراین برخی از مردم برای تماشای فیلم و سریال یا انجام کار شخصی، گوشی خود را به تلویزیون متصل می کنند اما بسیاری از کاربران نحوه وصل کردن گوشی به تلویزیون بلد نیستند. یکی از پرتکرار ترین سوالات در میان کاربران این است که چگونه گوشی خود را به تلویزیون متصل کنیم؟ در این مقاله ما آموزش وصل کردن گوشی به تلویزیون، همراه با یکسری نکات مهم که در آینده به آنها اشاره می کنیم پس تا آخر این مقاله با ما تعمیربان همراه باشید!

تعریف تلویزیون هوشمند و ویژگی آن

تلویزیون هوشمند یا Smart TV تعریف کامل و جامعی ندارد اما می توان گفت که تلویزیون هوشمند قابلیت وصل شدن به اینترنت و امکانات فراوانی را دارد. بسیاری از تلویزیون های هوشمند از سیستم عامل Android پشتیبانی کرده و شما میتوانید بسیاری از اپلیکیشن ها و بازی های مخصوص را نصب کنید. تفاوت تلویزیون های معمولی با تلویزیون هوشمند این است که تلویزیون های قدیمی تنها قابلیت نمایش برخی کانال ها که تعریف شده است را دارند اما تلویزیون های هوشمند علاوه بر نمایش کانال های تلویزیونی، توانایی پخش فیلم و سریال های ایرانی و خارجی را هم نیز دارند. یکی از معایب تلویزیون هوشمند، قیمت بسیار بالا آن می باشد چرا که تلویزیون های Smart TV قابلیت ها و ویژگی های فراوانی دارند.

تعریف تلویزیون هوشمند و ویژگی آن

روش های مختلف وصل کردن گوشی به تلویزیون هوشمند

روش های گوناگونی برای وصل کردن گوشی به تلویزیون وجود دارد اما به طور کلی فقط در حال حاضر به ۲ روش می توانید گوشی خود را به تلویزیون متصل کنید:

  • متصل کردن گوشی به تلویزیون از طریق کابل
  • وصل کردن گوشی به تلویزیون از طریق بلوتوث و نرم افزار ها(بدون کابل)

هر کدام یک از این روش ها معایب و مزایایی دارد ولی مناسب ترین روش برای اتصال گوشی از طریق کابل است. متصل کردن گوشی از طریق کابل باعث می شود کیفیت تصویر بالا و صدای بسیاری خوبی به شما تحویل بدهد و نیازی به متصل کردن گوشی به اینترنت ندارید. البته همه اینها بستگی به نیاز و امکانات شما دارد.

متصل کردن گوشی به تلویزیون از طریق کابل

همانطور اشاره کردیم مناسب ترین و آسان ترین روش اتصال به تلویزیون کابل USB است که به شما بازخورد مناسبی می دهد. بسیاری از تلویزیون های هوشمند ورودی USB دارند، شما میتوانید از طریق کابل USB یا مبدل، گوشی خود را به تلویزیون هوشمند متصل کنید.

وصل کردن گوشی به تلویزیون با استفاده از کابل HDMI 

یکی از پرکاربرد ترین کابل، کابل HDMI است که برای انتقال محتوای تصویری و صدا بسیار مناسب می باشد. برای اتصال کابل HDMI به تلویزیون ابتدا باید یک طرف کابل را به گوشی متصل کنید سپس کابل HDMI را به تلویزیون وصل کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که گوشی همراه شما باید از فناوری MHL پشتیبانی کند.

وصل کردن گوشی به تلویزیون با استفاده از کابل HDMI

اگر گوشی همراه شما دارای درگاه تایپ C می باشد، برای متصل کردن گوشی خود به تلویزیون نیاز به مبدل Type C به HDMI دارید اما اگر گوشی شما مجهز به درگاه تایپ C نیست باید از مبدل Micro USB به HDMI استفاده کنید.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون های قدیمی

اگر تلویزیون شما درگاه خروجی HDMI ندارد، باید برای متصل کردن گوشی خود به تلویزیون از مبدل USB به RCA استفاده کنید. کابل های RCA 3 ورودی دارند و کیفیت HD به شما تحویل میدهند.

آموزش وصل کردن گوشی به تلویزیون هوشمند از طریق برنامه

وصل کردن گوشی به تلویزیون هوشمند از طریق برنامه یکی از راحت ترین و بی دردسرترین روش های اتصال است که شما با استفاده از بلوتوث گوشی یا اینترنت می توانید به راحتی گوشی خود را به تلویزیون متصل کنید و از تماشای فیلم و سریال لذت ببرید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که اتصال گوشی از طریق نرم افزار ممکن است آن بازدهی که مد نظر دارید به شما تحویل ندهد. به عنوان مثال هنگامی که گوشی خود را به تلویزیون متصل میکنید، با افت کیفیت تصویر یا تاخیر در صدا داشته باشید. همه اینها بستگی به مدل گوشی و تلویزیون شما دارد!

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق برنامه Screen Mirroring

برنامه Screen Mirroring قابلیتی دارد که می تواند گوشی همراه شما را به صورت وایرلس به تلویزیون هوشمند متصل کند. برای استفاده از این قابلیت Screen Mirroring باید مطمئن شوید که آیا گوشی و تلویزیون هوشمند شما از این قابلیت پشتیبانی میکند یا خیر! 

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق برنامه Screen Mirroring

نرم افزار Screen Mirroring نیازی مصرف اینترنت ندارد و تمامی داده ها و فرمت های مختلف فیلم ها، عکس ها، نرم افزار ها و … را به اشتراک میگذارد.

جمع بندی

امروزه متصل کردن گوشی به تلویزیون هوشمند بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. این عمل باعث می شود که تماشای فیلم و سریال برای شما لذت بخش تر باشد. ما در این مقاله سعی کردیم تمامی سوالات و نکات مهم را جواب بدهیم. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان تعمیربان تماس بگیرید.

آیا برای وصل کردن گوشی به تلویزیون نیاز به اینترنت داریم؟

بستگی به مدل تلویزیون هوشمند شما دارد اما در برخی موارد نیاز دارید که گوشی خود را به اینترنت متصل کنید.

کدام روش سریع تر و مناسب تر است؟

مناسب ترین روش برای اتصال گوشی به تلویزیون، کابل HDMI است. اما برای اتصال سریع گوشی به تلویزیون از Screen Mirror پیشنهاد می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *