خودرو

شماره امداد خودرو جاده ای

امداد خودرو جاده ‌ای شامل مجموعه فعالیت ­هایی می­شود که برای رسیدگی به مشکلات خودروها در جاده انجام می­گیرد. همه خودروها ممکن است به هردلیلی در جاده دچار مشکل شوند و نیاز به کمک امداد خودرو پیدا کنند. در واقع امداد خودرو جاده­ ای با بهره­گیری از مجموعه‌ خودروهایی که تحت نظارت پلیس راهور فعالیت می­کنند، به کمک افراد در جاده می شتابند و تعمیرات لازم و سایر اقدامات حمایتی را ارائه می­دهند. این خودروها در نواحی متفاوتی از جاده حضور دارند تا به موقع خود را به مسافرانی که در راه دچار مشکل می‌شوند، برسانند و به آن­ها کمک کنند.

امداد خودرو بین جاده ای از تجهیزات کاملی برخوردار است و اگر خودرویی به کمک تخصصی نیاز داشته باشد؛ دچار مشکل یا کمبود ابزار نخواهند شد. امداد جاده‌ ای امری حساس است، زیرا هر نوع خطایی از سوی نیروهای امداد خودرو جاده اي می­تواند به تصادف‌های شدیدی منجر شود.

از طرفی تضمینی برای سلامت و عملکرد درست اتومبیل‌ها در جاده تا ابد وجود ندارد و هر لحظه ممکن است که خودروها دچار مشکل شوند. در چنین مواردی افراد نیاز به نهادی دارند تا تنها با یک تماس، به کمک آن­ها شتافته و مشکل خودرو را رفع کند. وظیفه امداد خودرو جاده ای نیز دقیقا همین است. حتی اگر ماشین شما خراب نشود؛ در مواردی مانند تمام کردن بنزین در جاده نیز، نیاز به کمک پیدا خواهید کرد تا حداقل به پمپ بنزین بعدی برسید. در چنین مواقعی می­توانید با گرفتن شماره امداد خودرو جاده ای و برقراری تماس با آن­ها، مشکل خود را مطرح کرده و از آن­ها کمک بخواهید.

امداد جاده ای خودرو

ابتدا تنها یک شرکت به خدمات امداد جاده ای می­پرداخت؛ اما به مرور زمان به تعداد شرکت­ هایی که این خدمات را ارائه می­دهند، افزوده شد. شماره شماره امداد خودرو جاده ای برخی شرکت ­های محبوب به شرح زیر است:

امداد خودرو سایپا

امداد خودرو ایران‌خودرو

امداد خودرو کاسپین

امداد خودرو کانون جهانگردی و گردشگری

امداد خودرو رنو

امداد خودرو جاده ای هیوندا

امداد خودرو کیا

امداد خودرو ام وی ام

چنان­چه ساکن شهر قم هستید یا در جاده­ های قم تردد می­کنید، باید بدانید که شماره امداد خودرو جاده ای قم نیز  02536145 می­باشد.

امداد خودرو جاده ای شبانه روزی

از آنجایی که خودرو ممکن است در هر ساعت شبانه­روز در جاده با مشکل مواجه شود، نیاز به امداد خودرو جاده‌ ای شبانه روزی وجود دارد. امداد خودرو جاده ای شبانه روزی نیز یکی از خدماتی است که شرکت ­های امداد خودرو به رانندگانی که در جاده با مشکل مواجه شده ­اند، ارائه می­دهند. خدمات امداد خودرو شبانه روزی شامل تعمیر خودرو، تعویض قطعات مورد نیاز، تعویض لاستیک، رساندن بنزین به خودرو، تعمیرات مربوط به باتری و سایر انواع خدمات تعمیراتی می­باشد. خدمات امداد خودرو جاده‌ ای شبانه روزی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا در هر ساعت از شبانه روز می­توانند به سرعت مشکل خودرو شما را برطرف کنند تا به مسیر خود ادامه دهید و به مقصد برسید.
امداد خودرو جاده ای شبانه روزی شامل خدماتی مهم نظیر تعمیرات و حمل خودرو می­باشد. در هر زمانی از شبانه روز می­توانید  با گرفتن تلفن امداد خودرو جاده ای با کارشناسان تماس برقرار کنید و از خدمات تعمیرات یا حمل خودرو با یدک کش برخوردار شوید.

هزینه امداد خودرو جاده ای

هزینه امداد خودرو جاده ای همیشه ثابت نیست و می­تواند برای هر خودرویی متفاوت باشد. این هزینه به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از جمله مهمترین این عوامل می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدل خودرو: هزینه امداد خودرو جاده ای با توجه به مدل خودرو تغییر می­کند. خودروهای خارجی دارای سیستم پیچیده تری هستند؛ در نتیجه هزینه خدمات امداد خودروی آن ها نیز گران تر است.

اندازه خودرو: هر چه اندازه خودرو بزرگ­تر باشد، هزینه امداد خودرو جاده ای بیشتر می­شود. بنابراین خودروهای سنگین و شاسی بلند باید هزینه بیشتری برای خدمات بپردازند.

تعمیرات مورد نیاز: با توجه به اینکه میزان خرابی و مشکل چقدر است و نیاز به چه تعمیراتی دارید، هزینه متفاوت است. بعضی اوقات مشکل شما با یک باتری به باتری ساده حل می شود. اما گاهی اوقات نیز حتما باید ماشین را برای تعمیرات به محل ایمن برد. بدیهی است هزینه هر یک از این خدمات با هم فرق دارد.

مکان خرابی خودرو: به عنوان مثال، چنان­چه خودرو داخل جوی آب افتاده باشد یا درون گاردریل رفته باشد، هزینه خارج کردن خودرو هم به سایر هزینه­ها اضافه می شود.

مسافت طی شده: هرچقدر مسافت بین مکان خرابی خودرو با محل امن برای تعمیرات بیشتر باشد، هزینه امداد خودرو جاده ای نیز افزایش می­یابد.

ساعت درخواست خدمات: نرخ هزینه امداد خودرو جاده ای معمولا در ساعت­ های دیر وقت شب، روزهای تعطیل و یا هنگام برف و شرایط جوی نامساعد بیشتر از سایر مواقع است.

سایر هزینه ­ها: هزینه ­هایی نظیر حمل خودرو در مناطق پر ترافیک، یا هزینه ورود به طرح ترافیک و … نیز به هزینه کلی افزوده خواهد شد.

همچنین علاوه بر توجه به پارامترهای فوق، باید بدانید که در نرخنامه خدمات امداد جاده ای، به طور معمول گزینه ­ای به نام هزینه ورودیه نیز وجود دارد. این هزینه هنگامی از دارنده خودرو اخذ می شود که مشکل خودرو با تعمیرات سرپایی و جزئی حل نشود و حتما نیاز به حمل با جرثقیل پیدا کند. در این صورت بسته به اینکه ماشین شما با یک یدک کش معمولی برده شود و در اصطلاح بکسل شود و یا اینکه توسط کفی خودروبر حمل شود، هزینه­ ای به نام هزینه ورودیه از شما دریافت می­شود که در واقع نمایان­گرهزینه جابجایی خودرو به محل ایمن می­باشد.

خدمات امداد خودرو جاده چیست؟

انواع شرکت ­های امداد خودرو بین جاده ای بر اساس نوع مدیریتشان، خدمات متنوع و متفاوتی ارائه می­دهند. به عنوان مثال چنان­چه بنزین یا گاز خودرو تمام شود، می­توانند به خودروی شما سوخت‌رسانی کنند. همچنین اگر مشکلی در باتری ماشین ایجاد شود، برای شما خدمات باتری به باتری انجام ‌دهند.

گاهی نیز نمی‌توانند ماشین را در همان محل تعمیر کنند. در نتیجه  به وسیله یدک کشی و با بکسل کردن خودرو و یا استفاده از راه‌های دیگر به کمک شما می­شتابند و خودرو را به یک تعمیرگاه تخصصی و یا پارکینگ می‌برند. به طور کلی برخی از خدمات امداد خودرو جاده ای به شرح زیر هستند:

خدمات انجام شده در محل که شامل آپاراتی مکانیک سیار و رفع پنچری خودرو، باتری به باتری سیار، تعمیرات خودرو در محل و تعویض قطعات در صورت نیاز، تعویض لنت و دیسک و صفحه، تعویض روغن، خدمات مربوط به برق خودرو و تست فیوز می­باشد.

همچنین سایر خدماتی که شامل خدمات در محل امن می­باشد و شامل حمل خودرو تا نزدیک­ترین تعمیرگاه مجاز، حمل خودرو تا اولین شهر برای تعمیرات تخصصی و زمان­بر و ارائه باتری اصل برای هر خودرو با توجه به نوع آن می­شود.

امداد خودرو جاده ای چه استان هایی را شامل می شود؟

همان­طور که می­دانید ایران کشوری وسیع است و ممکن است در هر جاده ­ای از آن، خودروی شما با مشکل مواجه شود؛ بنابراین مهم است که بتوانید در هر کجای کشور که دچار مشکل شده ­اید؛ به خدمات امداد رسانی دسترسی پیدا کنید. به طور کلی امداد خودرو جاده ای، یکی از پر وسعت­ترین خدمات تعمیرات خودرو در کشور است که می­توان گفت شامل تمامی استان­ ها می شود و برای کمک به افراد در هر ساعت شبانه روز از متخصصین بسیار حرفه ای بهره می­گیرد. امروزه شرکت­ های بسیاری امداد خودرو جاده ای را ارائه می­دهند و هر کدام بخش ­هایی  از کشور و یا تمام استان­ ها را در بر می­گیرند. امداد خودرو جاده ای برای تعمیرات خودروها در هر جای کشور و به صورت شبانه­روزی آماده هستند. یکی از مهم­ترین خدماتی که امداد خودرو جاده اي ارائه می­دهد، امداد رسانی فوری در هر نقطه مکانی است.

جمع بندی

از آنجایی که خراب شدن خودروها امری غیر قابل پیش­بینی است و ممکن است در هر ساعتی و هر مکانی رخ بدهد، مهم است که هنگام سفر و عبور از جاده ­ها، بتوانید در صورت بروز مشکل، عکس العمل مناسبی نشان دهید و با کمک گرفتن از امدادگرانی که برای این کار آموزش دیده ­اند؛ مشکل خود را برطرف کنید تا در جاده نمانید و به موقع به مقصد خود برسید. خوشبختانه امروزه امداد خودرو جاده اي، در هر زمانی و هر مکانی آماده خدمت رسانی به دارندگان خودرو و رفع مشکلات مربوط به خودرو آن­ ها می­باشد. کافی است با گرفتن شماره امداد خودرو جاده ای، با پرسنل آن تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنید. امدادگران در اسرع وقت در محل حضور پیدا می­کنند و به تعمیر در محل می پردازند یا خودرو شما را تا تعمیرگاه مجاز برای تعمیر حمل می­کنند.

سوالات متداول

آیا می­توان در هر ساعتی از شبانه روز با امداد خودرو جاده ای تماس گرفت؟

بله امداد خودرو جاده ای شبانه روزی در هر ساعتی از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می­باشد.

هزینه امداد خودرو جاده ای چقدر است؟

نمی­توان هزینه مشخصی را برای خدمات امداد خودرو جاده ای شبانه روزی در نظر گرفت؛ با توجه به اینکه مشکل خودرو شما چیست و نیاز به چه تعمیراتی دارد، محل انجام تعمیرات، سادگی یا دشواری تعمیرات، نحوه حمل که توسط یدک­کش انجام می­شود یا با خودرو بر و… متفاوت است. برای آگاهی از هزینه دقیق باید با کارشناسان امداد خودرو تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *