آموزش

نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال

ظهور یخچال فریزرهای نسل جدید و ساید در کنار زیبایی، کارایی و قابلیت‌های متعدد چالش‌هایی را نیز برای مردم ایجاد کرده‌اند؛ یکی از این چالش‌ها کار با نمایشگر دیجیتال آن‌هاست. کار با نمایشگرها برخلاف ظاهر پیچیده‌ای که دارند کار بسیار ساده‌ای است، فقط کافی است علائم و کلمات انگلیسی روی آن‌ها را بفهمید تا بتوانید از آنها استفاده کنید. دانستن نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال بسیار اهمیت دارد، چرا که اگر نتوانید به طور صحیح با آن کار کنید ممکن است عمر یخچال شما کاهش یابد.

در این مقاله قصد داریم نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال را به صورت کامل برای شما شرح دهیم؛ پس تا پایان آموزش همراه ما باشید.

آشنایی با پنل نمایشگر یخچال فریزر

دلیل وجود پنل نمایشگر روی بدنه یخچال ارتباط با کاربر است درست مانند اتفاقی که در تلفن همراه شما می‌افتد؛ در واقع پل ارتباطی میان شما و سخت افزار وسیله، صفحه نمایشگر می‌باشد. با توجه به اینکه تعمیر یخچال فرآیندی زمان و هزینه‌بر است لازم است به خوبی نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال فریزر را یاد بگیرید تا از خرابی زود هنگام یخچال جلوگیری کنید.

معرفی صفحه کلید و اصطلاحات پرکاربرد در پنل های یخچال

صفحه نمایش یخچال فریزرها از لحاظ ظاهری با هم تفاوت دارند اما در عمل کار یکسانی را انجام می‌دهند. برای آشنایی کامل با نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید اما اگر از آن سر در نمی‌ آورید یا آن را گم کرده‌اید این مقاله را تا آخر بخوانید. همچنین هنگام تعمیر یخچال ساید خود می‌توانید از تعمیرکار بخواهید برای شما نحوه کار با نمایشگر را توضیح دهد.

در اینجا به بررسی کلی اصطلاحات در نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال می‌پردازیم.

 

آشنایی با پنل نمایشگر یخچال فریزر
کار با پنل نمایشگر یخچال

تنظیم دمای یخچال

در کار با پنل نمایشگر یخچال، برای تنظیم دمای یخچال ابتدا باید روی Fridge یا Refrigerator کلیک کنید و سپس دمای مد نظر خود را تنظیم کنید. بهترین دما برای یخچال حدود 3 درجه سانتی‌گراد است. البته دمای محیط نیز روی دمای یخچال تاثیرگذار است؛ توجه کنید دمای مناسب دمایی است که در آن مواد غذایی داخل یخچال از سرمای زیاد یخ نزند و به دلیل دمای بالا خراب نشود.

تنظیم دمای فریزر

عملکرد این گزینه مانند تنظیم دمای یخچال است با این تفاوت که دمای فریزر را تنظیم می‌کند و با کلمه Freezer روی صفحه نمایش یخچال‌های ساید قابل مشاهده است. اگر قصد نگهداری گوشت و سایر مواد غذایی را به صورت منجمد شده دارید حتما دمای فریزر خود را چک کنید. بهترین دما برای فریزر منفی 18 درجه سانتی‌گراد است.

گزینه Power Cool

اگر قصد دارید در زمان کم دمای داخل یخچال را سرد کنید باید گزینه Power Cool استفاده کنید. هنگامی که مهمان دارید می‌توانید از این قابلیت یخچال خود بهره‌مند شوید و سریع مواد غذایی را سرد کنید.

گزینه Power Freezer

عملکرد این گزینه مثل گزینه قبلی است با این تفاوت که دکمه Power Freezer سریع مواد غذایی را منجمد می‌کند. پس از فعال کردن آن چراغ نمایشگر روشن می‌شود. لازم به ذکر است فقط در صورت لزوم از دکمه های Power استفاده کنید تا فشار زیادی به یخچال فریزر سایدتان وارد نشود.

مطالعه بیشتر: تعمیر ماکروفر تهران

گزینه Energy Saver

در کار با پنل نمایشگر یخچال، با فعال کردن Energy Saver یخچال را در حالت ذخیره انرژی و مصرف بهینه قرار دهید. پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان از این آپشن استفاده کنید.

گزینه Child Lock

کلید Child Lock یا همان قفل کودک برای زمانی است که میخواهید پنل یخچال فریزر قفل شود تا فرزندتان یا هر کس دیگری نتواند تنظیمات آن را تغییر دهد. با فعال شدن این گزینه چراغ آن روی نمایشگر روشن می‌شود و هیچ گزینه دیگری قابل تغییر نمی‌باشد.

گزینه Ice Plus

یکی از امکانات جذاب یخچال‌های ساید، Ice Plus است. کاربرد اصلی آن برای زمانی است که مهمان دارید و نیاز دارید یخ بیشتری در مخزن یخچال باشد. با فعال کردن این گزینه تا 24 ساعت فرآیند یخ‌ سازی تا چند درصد افزایش می‌یابد و پس از آن خودکار خاموش می‌شود.

گزینه Vacation

زمانی که به مسافرت می‌روید می‌توانید با استفاده از امکان Vacation برخی از قابلیت‌های یخچال فریزر را خاموش کنید تا هنگامی که منزل نیستید انرژی کمتری مصرف شود. به طور مثال با فعال کردن این گزینه عملیات یخ سازی در زمان مسافرت شما متوقف می‌شود.

معرفی صفحه کلید و اصطلاحات پرکاربرد در پنل های یخچال

گزینه Replace Filter

وظیفه  Replace Filter اطلاع رسانی است و عملکرد آن با سایر گزینه‌ها متفاوت است. در واقع زمانی که لازم باشد فیلتر هوای یخچال عوض شود چراغ این گزینه فعال می‌شود. پس از روشن شدن این گزینه باید با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید تا در اسرع وقت یخچال فریزر شما را سرویس کند. دانستن همین یک گزینه در نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال می‌تواند بسیار در سلامتی یخچال شما تاثیرگذار باشد.

گزینه Door Alarm

حتما دیدید زمانی که درب یخچال بیشتر از زمان مشخصی باز باشد، زنگ هشدار به صدا در می‌آید. این اتفاق مربوط به گزینه Door Alarm است که می‌توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید.

گزینه Cubed Ice

در کار با پنل نمایشگر یخچال، با فعال کردن Cubed Ice یخ ساز شروع به ساخت یخ به صورت مربعی می‌کند.

گزینه Crushed Ice

اگر تمایل به دریافت یخ‌های خرد شده از یخساز دارید از گزینه Crushed Ice استفاده کنید.

گزینه Ice Off

این گزینه برای خاموش کردن یخساز است. زمانی که نیازی به یخ زیاد ندارید، با فعال کردن این گزینه در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

گزینه Ice Type

اگر یخچال فریزر شما این گزینه را داشته باشد می‌توانید با استفاده از آن یخ با ابعاد و شکل مختلف داشته باشید.

علاوه بر گزینه‌ها و اصطلاحات بیان شده موارد دیگری نیز هستند که در نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال لازم است بدانید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از دفترچه راهنمای یخچال استفاده کنید.

کار با پنل یخچال فریزر
آموزش نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال

سخن پایانی

در این مقاله نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال فریزرها را به صورت کامل بیان کردیم، البته یخچال فریزرها بسته به مدل و نوعشان ممکن است تعدادی از گزینه‌هایی که معرفی کردیم را نداشته باشند یا حتی مواردی باشد که ما در مقاله عنوان نکردیم. بنابراین اگر اطلاعاتی در مورد نحوه کار با پنل نمایشگر یخچال ندارید، توصیه می‌کنیم متن را با دقت بخوانید و اگر سوالی برایتان پیش آمد با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

زمان تعویض فیلتر هوای یخچال را از کجا متوجه شویم؟

فعال شدن گزینه Replace Filter نشان‌ ‌دهنده تعویض فیلتر یخچال است، پس زمانی که این گزینه روشن می‌شود باید با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.

دمای استاندارد برای یخچال چند درجه سانتی گراد است؟

بهترین دما برای یخچال‌ها 3 درجه است که با توجه به دمای محیط می‌تواند کمی تغییر کند.

دمای فریزر باید روی چند درجه تنظیم شود؟

بهترین دما برای فریزر منفی 18 درجه سانتی گراد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *