آموزش

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن + راهکارها

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن، از سوالات و دغدغه‌هایی است که زمانی که کولر گازی دچار مشکل می‌شود و با آن مواجه می‌شویم از خود خواهیم پرسید. سعی کنید زمانی که کولر گازی دچار اختلال شد، حتما با شخصی که در این زمینه اطلاعات کافی دارد، صحبت کنید. به وسیله راهنمایی و مشورت از این فرد خواهید توانست به این سوال خود در مورد تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن به درستی پاسخ دهید. در این مقاله از تعمیربان بررسی می‌کنیم چگونه به این سوال پاسخ دهیم و نکات بیشتری آشنا خواهیم شد.

آیا تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن؟

قبل از هر چیز به بررسی تفاوت بین تعمیر کولر گازی و سرویس آن خواهیم پرداخت. طول عمر مفید هر کولر گازی متفاوت است و مطابق آن، جهت بهبود کیفیت و عملکرد کولر گازی سرویس‌های دوره‌ای توسط تعمیرکار کولر گازی انجام می‌گیرد. اما تعمیر کولر گازی هنگام به وجود آمدن مشکلی انجام خواهد گرفت.

مواردی که در عملکرد و افزایش طول عمر کولر گازی تاثیرگذار است شامل استفاده درست، تعمیر و انجام سرویس کولر گازی می‌شود. اما اگر کولر گازی شما زود به زود نیاز به تعمیر پیدا می‌کند و عملکرد آن ضعیف است با تعویض کولر گازی علاوه بر جلوگیری از هزینه‌های اضافی، از اتلاف انرژی نیز جلوگیری خواهید کرد.

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن از این جهت اهمیت پیدا می‌کند که تعمیر آن هزینه به نسبت پایین‌تری برای ما به همراه دارد ولی تعویض آن باید با هزینه بالایی با توجه به قیمت خیلی زیاد آن صورت گیرد. اما تعویض آن یک مزیتی دارد که می‌توانید توان کولر خود را افزایش دهید و از ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری بهره مند شوید. خیالتان نیز راحت‌تر است که اغلب کولرهای جدید شامل گارانتی و خدمات پس از فروش خواهند بود.

نحوه نگهداری و استفاده از کولر گازی
تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن

مطلب پیشنهادی: دلیل خنک نکردن کولر گازی

۵ مزیت کولر گازی پرتابل نسبت به سایر کولرهای گازی‌

تعمیر کولر گازی در محل

نحوه نگهداری و استفاده از کولر گازی

سوالی که شما را در این مقاله در مورد تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن ذهن شما را درگیر خود کرده است. این سوال اینگونه مطرح می‌شود که چگونه نگهداری و استفاده از کولر گازی صورت می‌پذیرد؟. باید در مورد تعویض یا تعمیر کولر گازی در نظر داشته باشید، نحوه نگهداری و استفاده از آن چگونه خواهد بود.

استفاده از کولر گازی بطور مکرر، کم بودن ظرفیت کولر گازی با توجه به فضای شما و انجام ندادن سرویس دوره‌ای کولر گازی می‌تواند موجب این شود که بعد از زمان کوتاهی مجبور به تعویض کلی دستگاه کولر گازی خود شوید. به صورت عمومی هر چقدر با کولر گازی خود بهتر رفتار کنید، در زمان بروز اختلال در عملکرد آن می‌توانید، با یک تعمیر ساده آن مشکل را برطرف کنید.

وضعیت نگهداری سیستم تهویه مورد استفاده شما باعث می‌شود عمر دستگاه بالا رود. همچنین امکان دارد بعد از تعمیر، کولر گازی شما تا مدت زمان زیادی نیاز به تعمیر دوباره داشته باشد. اگر از سیستم تهویه مطبوع خود به درستی استفاده و نگهداری نمی‌کنید، دستگاه بزودی نیاز به تعمیر خواهد داشت. به همین ترتیب، کولر گازی‌هایی که به دلیل ساعات کار زیاد و بیش از حد فرسوده شده‌اند، زودتر از سیستم هایی که فقط در مواقعی کار می کنند، نیاز به تعویض پیدا می‌کنند.

مزایای تعویض کولر گازی

در هنگام پاسخ به این سوال که  تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن، باید گفت تعویض کولر گازی نسبت به تعمیر آن از مزایایی برخوردار است که در ادامه با برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. این موارد مهم شامل:

 • جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه جهت تعمیر کولر گازی‌های قدیمی
 • جلوگیری از اتلاف مصرف برق و انرژی و کاهش مصرف آن با خرید کولر گازی 
 • استفاده از کولرهای گازی با ظاهری جدید برای زیبا کردن فضای خانه
 • کاهش هزینه‌های مربوط به روغن کاری، مراقبت و سرویس کولر گازی

چه زمانی نیاز به تعویض کولر گازی داریم؟

طبق گفته کارشناسان تعمیربان در مورد تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن باید گفت که به طور کلی عمر مفید کولر گازی بین ۱۰ تا ۱۵ سال است. اگر کولر گازی شما نیز قدیمی شده و کارکرد و عملکرد مفید خود را از دست داده است و هر چند وقت یکبار نیاز به تعمیر و صرف هزینه دارد، دیگر وقت آن رسیده که به فکر خرید یک کولر گازی جدید باشید.

تعمیر کولر گازی شامل چه مواردی می شود؟

حال در تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن باید گفت که تعمیرات کولر گازی در حوزه تعمیرات با توجه به موارد زیر انجام می‌شود. از جمله این خدمات می‌توان اشاره کرد که:

 • عیب یابی و ریشه یابی مشکل
 • سرویس کولر گازی پنجره‌ای
 • تعمیر کمپرسور کولر گازی
 • نصب کولر گازی 
 • تعمیر و تعویض برد
 • شارژ گاز کولر گازی
 • تعمیر یا تعویض صفحه برد و خازن کولر گازی و اسپلیت 
 • سرویس کولر گازی
 • تعمیر فن داخلی
 • رفع نشتی آب کولر گازی
 • رفع گرفتگی فیلتر هوا
 • تعویض و تعمیر فیوزهای اسپلیت 
 • برطرف کردن صداهای اضافی دستگاه 
 • رفع علل یخ زدگی کولر
 • تعمیر دمپر کولر گازی

تعمیر کولر گازی شامل چه مواردی می‌شود؟

مطلب پیشنهادی: سرویس کولر گازی

سخن پایانی

در این مقاله در مورد تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن و چگونگی تشخیص تعمیر یا تعویض این محصول، مزایای آن و خدمات تعمیرات این دستگاه پرکاربرد آشنا شدیم. برای دریافت خدمات دیگری نظیر تعمیر کولر گازی در تهران و آشنایی با دیگر خدمات به تعمیربان مراجعه کنید و یا با تماس با این مجموعه می‌توان از مشاوره‌‌های تخصصی کارشناسان مجرب استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا پاسخ به سوال تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن اهمیت دارد؟

در پاسخ به این سوال تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن، باید گفت برای داشتن بازدهی مطلوب مهم است.

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن، کدام گزینه را انتخاب می‌کنید؟

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن، باید با مشاوره و توسط تعمیرکاران و متخصصان مجرب این حوزه انتخاب شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *