همه چیز درباره تعمیر پکیج در تهران + قیمت ۱۴۰۲

تعمیر پکیج زمانی ضروری می‌شود که با مشکلاتی مانند روشن نشدن پکیج، گرم نشدن آب خروجی، خاموش شدن ناگهانی پکیج، کدهای خطای پکیج و غیره مواجه می‌شوید. در تعمیر پکیج، انتخاب یک تعمیرکار حرفه‌ای پکیج و رادیاتور بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا انواع پکیج‌های دیواری و زمینی از برندهای مختلف وجود دارد که با هم تفاوت‌هایی دارند، البته قطعات حساسی مانند پمپ آب و سنسور حرارتی و برد در همه آن‌ها وجود دارد. برای مشتریان علاوه‌بر دانش و مهارت تکنسین و تعمیرکار، درخواست هزینه تعمیر پکیج مناسب و منصفانه، برای تعمیرات پکیج در نظر گرفته می‌شود.

در اکثر مواقع چیزی که ما نیاز داریم سرویس پکیج (سرویس کامل یا سرویس دوره‌ای) است، در صورتی که هیچ مشکل یا خرابی جدی در اجزای پکیج وجود ندارد. یکی از تفاوت‌های اصلی تعمیر و سرویس پکیج این است که دستگاه در زمان نیاز به تعمیر به درستی کار نمی‌کند. به عنوان مثال، اگر پکیج شما روشن نشود، ممکن است جرقه زن آسیب دیده باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد. اما سرویس پکیج در صورت بروز مشکل در پکیج انجام نمی‌شود؛ بلکه برای حفظ سلامت دستگاه، به صورت سالیانه یا هر ۶ ماه یکبار توسط سرویسکار بررسی می‌شود.

توجه داشته باشید که هزینه سرویس پکیج معمولا بسیار کمتر از هزینه تعمیر پکیج یا تعویض قطعات پکیج می‌باشد. بنابراین انجام سرویس پکیج کامل (اسیدشویی، تهویه و تنظیمات) علاوه‌بر کمک به عملکرد بهتر دستگاه، در کاهش هزینه‌ها نیز بسیار موثر است.

تفاوتی ندارد برند پکیج شما چی باشد. خدمات تعمیر پکیج بوتان و تعمیر پکیج ایران رادیاتور برای شما در تعمیربان فراهم است. با تعمیر بان همراه باشید تا اطلاعات مفید و کاربردی از سرویس و تعمیر پکیج در تهران ، هزینه تقریبی تعمیر پکیج، قطعات تشکیل دهنده پکیج، عیب یابی بر اساس کد خطاها و غیره بدست آورید.

پکیج چیست؟

پکیج یکی از پرطرفدارترین سیستم‌های گرمایشی برای گرم کردن آب و وسیله گرمایشی خانگی است که تقریباً به طور کامل آبگرمکن را کنار زده و جای آن را گرفته است. پکیج با نصب رادیاتور به تعداد متناسب با متراژ محیط و نصب حوله خشک کن علاوه‌بر تامین آب گرم و شستشو، گرما دلپذیری را به اتاق‌‎ها و سرویس‌های بهداشتی می‌دهد.

پکیج‌ها دارای چندین مزیت هستند که محبوبیت آن‌ها را نسبت به سایر سیستم‌های گرمایشی مانند آبگرمکن، موتورخانه، بخاری، چیلر و غیره بسیار افزایش داده است. برای نمونه چندین مزیت را نام می‌بریم:

 • هزینه نگهداری و حتی تعمیر پکیج در مقایسه با موتورخانه کمتر است. به خصوص برای خانه‌هایی با مساحت کمتر از ۱۵۰ متر مربع است.
 • پکیج نسبت به موتورخانه و همچنین آبگرمکن (نسبت به مزیت‌هایش) قیمت بسیار بهتری دارد.
 • هزینه نگهداری و سرویس پکیج در مقایسه با موتورخانه مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
 • مصرف سوخت پکیج (گاز یا برق) مناسب‌تر و اقتصادی‌تر است.
 • همچنین پکیج‌ها نسبت به بخاری‌های گازی ایمن‌تر هستند.

پیشنهاد تعمیربان: تعمیر آبگرمکن دیواری

بهترین تعمیرکار پکیج در تهران

انواع پکیج

پکیج دیواری با حداقل صدا و مصرف برق، آب گرم مورد نیاز رادیاتور، شستشو، استحمام را تامین می‌کند. به همین دلیل نباید از محبوبیت زیاد این سیستم گرمایشی تعجب کرد. راندمان بالا و نیاز به فضای کم پکیج باعث شده است که موتورخانه‌ها به مرور زمان جای خود را به پکیج‌ها بدهند. اما پکیج‌ها نیز مانند هر دستگاه دیگری مشکلات و عیب‌های خود را دارند که نیاز به تعمیر یا سرویس پیدا می‌کنند.

در صورت نیاز به خدمات سرویس و تعمیر پکیج در تهران در هر مکان و هر زمان، می‌توانید روی تعمیربان حساب کنید. پکیج‌ها را می‌توان به چند دسته تقسیم بندی کرد. در اینجا سه ​​دسته بندی رایج از انواع پکیج‌ها را ارائه می‌دهیم:

 • از نظر فضای مورد نیاز برای نصب: پکیج دیواری، پکیج زمینی و پکیج ایستاده (معادل پکیج زمینی).
 • از نظر مصرف سوخت پکیج: پکیج گازی، پکیج برقی، پکیج دوگانه سوز و پکیج گازوئیلی.
 • از نظر ساختار پکیج: پکیج تک مبدل بدون فن، پکیج تک مبدل با فن (فن دار)، پکیج دو مبدل بدون فن و پکیج دو مبدل با فن (فن دار).

پکیج دیواری

پکیج دیواری برای محیط‌های شلوغ مانند آپارتمان‌های مدرن و شرکت‌ها مناسب است. مزیت اصلی پکیج دیواری این است که فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند. پکیج دیواری را می‌توانید در بالکن، تراس یا حتی در کابینت آشپزخانه نصب کنید.

پکیج دیواری دارای ۴ مدل می‌باشد:

 • پکیج تک مبدل: از مبدل برای گرم کردن آب لوله کشی (لوله آب گرم آشپزخانه و حمام) و آب گرم رادیاتور (که محیط را گرم می‌کند) استفاده می‌کند.
 • پکیج دو مبدل: گرمایش آب خانگی و آب گرم جاری در رادیاتورها با استفاده از دو مبدل مجزا انجام می‌شود.
 • پکیج چگالشی: این مدل پکیج بسیار کم مصرف است و بخشی از انرژی مصرفی برای گرم کردن آب را برای گرم کردن آب سرد ورودی به بسته استفاده می‌کند.
 • پکیج تانکر: در این مدل یک مخزن با حجم متوسط ۵۰ لیتر وجود دارد که باعث نوسان کمتری در دمای آب خروجی می‌شود.

پکیج زمینی

در صورتی که مساحت خانه یا ویلای شما بیش از ۱۵۰ متر مربع است و می‌خواهید از پکیج استفاده کنید، پکیج زمینی گزینه بهتری است. مزیت این پکیج نسبت به نوع دیواری، ظرفیت بیشتر آن برای گرمایش آب به خصوص ویلاها یا آپارتمان‌های بزرگ است. پکیج زمینی دارای مخزن داخلی است که نوسانات دما را کاهش می‌دهد و برخی از مدل‌ها مشعل جداگانه دارند.

تعمیر پکیج تهران فوری

نحوه انتخاب نوع پکیج

در ابتدای مقاله در مورد محبوبیت پکیج در بین وسایل گرمایشی صحبت کردیم. در واقع پکیج جایگزین بهینه موتورخانه در آپارتمان‌های و منازل ویلای می‌باشد. یکی از تصمیماتی که در ساخت واحدهای مسکونی باید گرفته شود، انتخاب بین پکیج یا موتورخانه است.

جدا از بحث تعمیر پکیج و سرویس پکیج، به طور کلی استفاده از پکیج برای آپارتمان‌هایی که تعداد واحدهای زیادی ندارند (حدود ۵ تا ۱۰) توصیه می‌شود. از طرف دیگر موتورخانه برای خانه‌های بسیار بزرگ یا مجتمع‌های مسکونی با بیش از ۱۵ واحد استفاده می‌شود.

سوال دیگری که در بحث تعمیر پکیج و سرویس پکیج مطرح می‌شود، بهترین پکیج موجود در بازار است. همه به دنبال پاسخ این سوال هستند تا هر روز کمتر به خدمات سرویس و تعمیر پکیج نیاز داشته باشند. باید به این نکته توجه کنیم که انتخاب بهترین پکیج به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از عوامل موثر در انتخاب بهترین پکیج عبارتند از:

 • متراژ و مساحت محیط
 • تعداد اتاق‌ها و پنجره‌ها
 • بودجه مد نظر شما برای خرید
 • پکیج مناسب برای محل نصب (پکیج زمینی، پکیج دیواری شامل پکیج دیواری بوش و پکیج ایستاده)

در یک راهنمای کلی برای انتخاب نوع پکیج لازم به ذکر است که خدمات پس از فروش و در دسترس بودن قطعات را حتما در نظر داشته باشید و در نتیجه مدل و برندهای پکیج موجود در بازار را بررسی کنید. تعمیرکار پکیج معمولا یکی از بهترین گزینه‌ها برای مشاوره در هنگام خرید دستگاه هستند. زیرا تجربه تعمیر انواع پکیج را دارد و می‌داند که کدام مدل و برند بیشتر خراب می‌شود یا کدام قسمت از کدام مدل پکیج کمتر موجود است و تعویض آن دردسر ساز خواهد شد.

قطعات تشکیل دهنده پکیج دیواری و زمینی

در زیر برخی از اجزای مهم پکیج آورده شده است. در تعمیر و سرویس پکیج یکی از مواردی که توسط سرویس‌کار یا تعمیرکار پکیج بررسی می‌شود، سلامت قسمت‌هایی است که در ادامه آورده شده است. اگر هر یک از آن‌ها مشکل داشته باشد، آن قطعه تعویض یا تعمیر می‌شود.

برد مدار (circuit board)

قسمت الکترونیکی بسته بندی که مانند مغز وظیفه اتصال قسمت‌های مختلف پکیج را بر عهده دارد. مانیتور LCD نیز اطلاعات پکیج را کنترل می‌کند. اگر اجزای برد مانند ترانسفورماتور یا آی سی از کار بیفتند، کل دستگاه پکیج، دچار مشکل می‌شود.

پمپ آب گردشی (circulation water pump)

پمپ وظیفه ایجاد جریان آب بدون افت فشار آب در مسیر لوله کشی پکیج را بر عهده دارد. هنگامی که پمپ سیرکولاسیون به درستی کار می‌کند، جریان آب با فشار ثابت با حداقل نوسانات دما در لوله‌ها و در خروجی پکیج وجود خواهد داشت.

احتراق، جرقه زن (ignition)

وظیفه این قسمت روشن کردن پکیج است. در صورت خرابی امکان روشن شدن پکیج وجود ندارد و برای تعمیر پکیج باید این قطعه تعویض شود که هزینه زیادی ندارد.

شیر کاهش فشار (pressure relief valve)

کنترل فشار و دمای آب پکیج بسیار مهم است، اگر فشار یا دمای آب بیش از حد بالا باشد. شیر اطمینان فعال می‌شود و برای تنظیم دما و فشار، پکیج از آب تخلیه می‌شود.

شیر پرکن

ورودی آب مورد نیاز پکیج از لوله آب سرد توسط شیر پرکن کنترل می‌شود.

فلوسوئیچ

زمانی که گرمایش محیط منزل یا شرکت با رادیاتور و پکیج انجام می‌شود، سوئیچ یا فلوسوئیچ در رادیاتورها قطع و وصل می‌شود.

وریستور

وریستورها یک نوع از مقاومت‌ها هستند که اجازه ورود ولتاژ اضافی به درون دستگاه را نمی‌دهد و از سوختن سایر قطعات حساس جلوگیری می‌کند.

ترموستات دود

نام دیگر این قطعه سنسور دود هست که به کلاهک تعدیل متصل شده و زمانی که دودکش با مشکلی مواجه شود و نتواند عملکرد درستی داشته باشد، این سنسور به صورت خودکار پکیج را خاموش خواهد کرد.

شیر سه طرفه

یکی از اجزای پکیج می‌باشد که وظیفه اصلی آن تغییر مسیر آب از شوفاژ به لوله‌های آب گرم مصرفی و برعکس می‌باشد.

هزینه تعمیر پکیج چقدر است؟

هزینه تعمیرات پکیج از اهمیت زیادی برخوردار است و قطعا هزینه تعمیر این دستگاه از هزینه خرید مجدد این محصول به صرفه‌تر است. هزینه تعمیر پکیج معمولا توسط شخص متخصص بر اساس نرخ مصوبه موجود تعیین می شود. این متخصصان با در نظر گرفتن نرخ تعیین شده برای تعمیر این دستگاه از سوی اتحادیه مربوطه، اقدام به تعمیر یا تعویض قطعات پکیج می‌کنند.

با این وجود، به طور کلی می‌توان گفت که تعیین هزینه دقیق تعمیرات پکیج به عوامل مختلفی چون نوع خرابی دستگاه، قطعات خراب شده، مدل و قدمت پکیج، مدت زمان گارانتی و … دارد. اما حداقل هزینه‌های تعمیر پکیج در تهران در سال ۱۴۰۲ به صورت زیر می‌باشد:

توجه کنید که در کنار جدول قیمت بالا در صورت لزوم تعویض یا تعمیر هر یک از قطعات پکیج مانند فن، مبدل، جرقه زن، فلو سوئیچ، ترموستات و غیره هنگام تعمیر هزینه جداگانه محاسبه می‌شود.

قطعات پکیج

حداقل هزینه تعمیرات (تومان)

شیر اطمینان

۱۴۰,۰۰۰

مبدل حرارتی

۱۷۰,۰۰۰

مبدل ثانویه معمولی

۱۵۰,۰۰۰

پمپ

۱۵۰,۰۰۰

فن

۱۵۰,۰۰۰

شیر کنترل کامل

۱۷۰,۰۰۰

منبع انبساط

۲۰۰,۰۰۰

فلومتر

۱۸۰,۰۰۰

هواگیر

۱۰۰,۰۰۰

اسیدشویی

۲۴۰,۰۰۰

نصب پکیج

۲۸۰,۰۰۰

ایاب و ذهاب

۱۲۰,۰۰۰

سرویس کامل

۷۰۰,۰۰۰

خدمات تعمیر پکیج

یکی از خدماتی که ممکن است با استفاده از پکیج مورد نیاز باشد، تعمیر پکیج است. بین ۲۰ تا ۲۵ قطعه مختلف در پکیج‌های مختلف وجود دارد که در صورت بروز مشکل ممکن است عملکرد مطلوبی نداشته باشند و باید در حین تعمیر پکیج بررسی شوند. شاید فکر کنید بررسی این تعداد قطعه در حین تعمیر بسیار زمان بر است، اما نگران نباشید؛ زیرا تعمیرکار ماهر و با تجربه در مدت زمان کوتاهی عیب یابی و تعمیر را انجام می‌دهد.

برخلاف سرویس پکیج، تعمیر پکیج برای انواع برندهای پکیج فرآیند متفاوتی دارد. مثلا تعمیر پکیج ایران رادیاتور با تعمیر پکیج دیواری بوش تفاوت دارد. با این حال یک تعمیرکار حرفه‌ای در تعمیر انواع پکیج‌ها مسلط است و با خیال راحت می‌توانید تعمیر پکیج را به او بسپارید.

 • تعمیر مبدل پکیج
 • تعمیر پمپ پکیج
 • عیب یابی کد خطای پکیج
 • تعمیر پکیج دیواری بوتان
 • شناسایی کد خطاهای پکیج بوتان
 • عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 • بررسی علت کم آبی پکیج ایران رادیاتور
 • بررسی علت بروز چراغ قرمز در پکیج بوتان

متخصصین ماهری که در تعمیربان فعال هستند کلیه امور مربوط به تعمیر رادیاتور و تعمیر شوفاژ را انجام خواهند داد، در صورت نیاز به خدمات دیگر تعمیربان مثل تعمیر آبگرمکن، تعمیر کولر گازی، تعمیر لباسشویی، تعمیر یخچال و غیره متخصص مربوط را درخواست کنید.

خدمات تعمیربان: تعمیر لباسشویی بوش و تعمیر لباسشویی ال جی

تعمیر پکیج دیواری

عیب یابی پکیج و رفع آن

در این بخش مشکلات متعدد پکیج دیواری و نحوه رفع مشکلات را بیان می‌کنیم:

پکیج روشن نمی‌شود

همان طور که می‌دانید برای گرم کردن آب توسط پکیج لازم است پکیج به گاز، اکسیژن، آب و برق متصل باشد. اگر بسته روشن نشد، هر یک از موارد ذکر شده و اتصالات آن‌ها را بررسی کنید. گاهی اوقات فشار آب به قدری کم می‌شود که پکیج را روشن نمی‌کند. علاوه‌‌بر این، جرقه زن باید به درستی کار کند تا شعله شعله ور شود.

اگر اتصال برق، شیر گاز و فشار آب را باز کرده و مشکلی پیدا نکردید با تعمیرکار پکیج مشورت کنید.

آب گرم نمی‌شود

گاهی اوقات فشار آب، سرعت عبور آب از لوله‌های پکیج به قدری زیاد است که آب گرم نمی‌شود. سعی کنید شیر آب را کمی باز کنید و اگر دمای آب به حد مطلوب رسید، اطمینان حاصل کنید که پکیج عملکرد درستی دارد.

مورد بعدی که برای عیب یابی دمای پایین آب پکیج باید بررسی شود، عدم وجود رسوب در پکیج است که با سرویس‌های دوره‌ای پکیج و استفاده از فیلتر رسوب می‌توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

پس از موارد فوق، نقص در فلوسوئیچ و مشکل در سنسور حرارت باعث می‌شود دمای آب گرم به درستی تنظیم نشود.

رادیاتورها را گرم نمی‌شوند

برای حل این مشکل ابتدا باید در ورودی رادیاتور و وجود رسوب را در آن قسمت بررسی کنید. شیر سه طرفه که وظیفه باز و بسته کردن جریان آب گرم و دیگ را بر عهده دارد یا ترموستات نیز ممکن است آسیب ببیند و آب گرم مورد نیاز برای گرم کردن خانه به داخل رادیاتورها سرازیر نشود.

پکیج به صورت انفجاری روشن می شود

بروز این مشکل نشان دهنده آن است که میزان گاز ورودی به دستگاه قبل از رسیدن جرقه به آن زیاد است. این امر دو دلیل دارد؛ اول اینکه جریان گاز فشار ثابتی ندارد (که با تنظیم ورودی گاز تا حدی از بین می رود) و دوم اینکه جرقه زن به درستی کار نمی‌کند. اگر الکترود احتراق آسیب دیده باشد، باید تعویض شود، اما در صورت سالم بودن، احتمالاً باید فاصله استاندارد ۳ تا ۵ میلی متر با مشعل را تنظیم کرد.

فشار آب پکیج کم است

اگر مطمئن هستید که فشار آب در خانه کم نیست، کم بودن فشار آب در خروجی پکیج به دلیل نشتی در لوله‌های پکیج یا رادیاتورها است. هر گونه نشتی و چکه کردن روی دیگ و لوله‌ها را به دقت بررسی کنید.

صدای پکیج بلند است

اولین چیزی که باید از نظر صدای پکیج بررسی شود تهویه پکیج است. اگر به تازگی پکیج را تهویه کرده اید، تعمیر پمپ سیرکولاسیون (یا روتور) باید توسط تعمیرکار پکیج بررسی شود.

دمای پکیج بالا است

اگر متوجه شدید که دمای پکیج و خروجی آب گرم بسیار زیاد و بالاتر از دمایی است که خودتان تنظیم کرده‌اید، بلافاصله به فکر تعمیر پکیج باشید. زیرا علاوه‌بر خطرناک بودن برای دستگاه بسیار مضر است. این مشکل معمولا زمانی رخ می‌دهد که دمای مورد نظر و تنظیم شده به درستی به دستگاه ابلاغ نشود و یا دستگاه دمای آب را به درستی تشخیص ندهد.

در این صورت لازم است تعمیرکار ماهر پکیج، برد پکیج و قطعاتی مانند ترموستات را به طور کامل بررسی کند.

کد خطای پکیج

پکیج‌های دیجیتال با حرف E و یک عدد (مثلا E2 یا E51) مشکل قطعات خود را گزارش می‌دهند. لیستی از این خطاها و توضیحات آن‌ها را می‌توانید در دفترچه راهنمای استفاده از بسته با دستگاه پیدا کنید.

خدمات تعمیر پکیج

خدمات پکیج بسیار متنوع است. کارشناسان توصیه می‌کنند پکیج را در فواصل زمانی معین هر ۶ ماه یک بار و ترجیحا در ابتدای فصل بهار و پاییز سرویس دهید. سرویس پکیج در فواصل زمانی معین احتمال نیاز به تعمیر پکیج شما را کاهش می‌دهد.

نحوه سرویس پکیج

بررسی قطعات و رسوب زدایی دستگاه از مهم‌ترین وظایف در سرویس پکیج می‌باشد. هنگام بازدید و بررسی پکیج تعمیرکار چک لیستی که در ادامه آورده‌ایم را در نظر می‌گیرد:

 1. بررسی محل نصب پکیج و محل قرار گیری لوله‌ها: وقتی تعمیرکار برای انجام امور به محل می‌آید، ابتدا بررسی می‌کند که آیا خود پکیج و لوله‌های آن در محل صحیح نصب شده اند یا خیر. این موضوع ارتباط مستقیمی با ایمنی دارد و در فرآیند تعمیر پکیج و سرویس پکیج اهمیت زیادی دارد.
 2. بررسی عملکرد قطعات و بخش‌های مختلف پکیج: در مرحله بعد سرویسکار پکیج کلیه قسمت‌های دستگاه اعم از دمای پکیج، یراق آلات، دودکش و سایر قطعات را به همراه سلامت و عملکرد آن‌ها به دقت بررسی می‌کند.
 3. بررسی فشار آب پکیج: عملکرد صحیح پکیج تحت تاثیر فشار آب و میزان املاح موجود در آب است. بنابراین در حین سرویس پکیج میزان فشار آب داخل پکیج و میزان سختی آب بررسی می‌شود. توجه داشته باشید که املاح آب باعث ایجاد رسوب در لوله‌های پکیج می‌شود و توجه به آن در زمان رسوب زدایی و سرویس پکیج ضروری است.

برای سرویس پکیج، سرویسکار پکیج باید موارد زیر را انجام دهد:

 • تهویه پکیج
 • رسوب گیری پکیج
 • تهویه رادیاتورها
 • تعویض فیلتر رسوب گیر پکیج یا تخلیه رسوب فیلتر

سرویس پکیج چه زمانی باید انجام شود؟

مهمترین مزیت سرویس پکیج این است که اگر بخشی از دستگاه آسیب ببیند، قبل از این که به سایر قسمت‌ها آسیب برساند، شناسایی می‌شود. در نتیجه از تعمیر پکیج و هزینه‌های بالا جلوگیری می‌شود. همان طور که می‌دانید سرویس پکیج هزینه کمتری نسبت به تعمیر پکیج دارد. با تکمیل به موقع سرویس پکیج، عمر مفید دستگاه پکیج شما افزایش می‌یابد. شروع هر نیم‌سال بهترین زمان برای خدمات پکیج و کمک گرفتن از متخصصین خدمات پکیج است.

کی بسته بندی باید رسوب زدایی شود؟

آب سرد حمام، گرم شدن آن پس از مدت کوتاهی و تکرار چندین تکرار شدن آن، خبر از رسوب مخازن حرارتی و لوله‌های پکیج دارد. برای رفع این مشکل باید سرویس پکیج رسوب گیری انجام شود. هنگامی که لوله‌های پکیج رسوب می‌کنند، مسیر آب تنگ می‌شود و آب نمی‌تواند با سرعت و فشار قبلی در لوله‌ها حرکت کند. به همین دلیل آب سرد می‌شود. رسوب گذاری در مخازن حرارتی منجر به مشکلات دیگری مانند سوراخ شدن منبع آب می‌شود. رسوب زدایی و سرویس پکیج می‌تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند و هزینه تعمیر پکیج را از دوش شما بردارد.

نگهداری از این دستگاه‌ها بدون رسوب گیری و اسید شویی عملا غیر ممکن است. البته اگر این موارد (درست مثل تعمیر پکیج) توسط متخصص به درستی انجام نشود باعث جابجایی رسوب به قسمت‌های دیگر می‌شود و باید دوباره هزینه رسوب زدایی را پرداخت کنید. بنابراین برای رسوب زدایی پکیج و رسوب گیری رادیاتورها، مهم است که به یک فرد با تجربه مراجعه کنید.

بهترین سرویس کار برای تعمیر پکیج در تهران

اگر بهترین تعمیر کار و تعمیر پکیج در تهران را نمی‌شناسید، می‌توانید به بهترین تعمیرکاران و سرویسکاران پکیج در تهران در تعمیربان دسترسی داشته باشید و قیمت تعمیر پکیج یا هزینه خدمات پکیج را از آن‌ها دریافت کنید.

خدمات تعمیر پکیج شامل چه مواردی است؟

شامل مواردی مانند تعمیر پمپ، مبدل، کدهای خطا، علل کم آبی، علل روشن شدن چراغ قرمز و غیره می‌باشد.

انواع پکیج دیواری از نظر فضای مورد نیاز کدامند؟

دیواری، زمینی و ایستاده.